telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Порядок дій в екстрених ситуаціях

У Сумській обласній раді відбулося засідання комісії з питань охорони здоров’я та соцзахисту населення

Понад двадцяти питань порядку денного, тринадцять із яких – сесійні, розглянули обласні депутати, що входять до складу постійної комісії з питань охорони здоров’я, освіти, науки, культури, туризму, спорту, молодіжної політики, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО (ООС) та членів їх сімей.

Попередньо депутати погодили внесення змін до обласних програм, затвердили цільову комплексну програму «Молодь Сумщини» на 2021-2025 роки, підтримали майнові та кадрові питання.

Серед іншого – внесли зміни до складу комісії з присудження Сумської обласної літературно-краєзнавчо-мистецької премії. За словами начальника управління культури ОДА Олени Мельник, без нового складу комісії не можна розглядати документи, що подаються на здобуття премії. Його оновили у зв’язку зі змінами у депутатському корпусі обласної ради. У комісії наразі представлені усі фракції.

Серед питань, що не виносяться на пленарне засідання сесії – виконання Програми розвитку паліативної та хоспісної допомоги на 2018-2020 роки. За повідомленням начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергія Бутенка, на Сумщині у цей час функціонувало 9 відділень паліативної та хоспісної допомоги, розрахованих на 123 ліжка. Загалом цієї допомоги в області потребують 12 тисяч населення. Через брак коштів обласного бюджету програма майже не фінансувалася. Хворим надавалася допомога завдяки асигнуванням із медичних закладів та благодійним фондам. У минулому році лікарняні заклади набули статусу комерційно-неприбуткових підприємств і їм стало надходити фінансування з НСЗУ. Наразі укладено 16 договорів на амбулаторну допомогу і 12 – на стаціонарну. Тож обласна програма відтепер не має сенсу.

Детальну увагу депутати приділили питанням, що стосуються роботи обласного клінічного перинатального центру. Зокрема директор закладу Марина Кузьоменська говорила про нестачу коштів на придбання медичного обладнання, капітального ремонту приміщень закладу, встановлення пандусу, заміну вікон, ремонту ліфтів, системи опалення. Також акцентувала увагу на проблемі із кредиторською заборгованістю по виплаті заробітної палати за липень 2021 року, яка виникла на підприємстві станом на 01.08.2021 року. Керівниця перинатального центру представила депутатам стратегічний план розвитку закладу.

Крім цього обласні обранці обговорили питання розвитку туризму, виділення з обласного бюджету коштів на навчання лікарів-інтернів, підготовку яких проводить Сумська обласна клінічна лікарня, виділення коштів для придбання медичного обладнання для Краснопільської лікарні тощо.

У підсумку депутати підтримали всі питання, що виносилися на їх розгляд.

Також читайте:

Останнє оновлення на Середа, 27 жовтня 2021, 16:44

Документи облради

Go to top