Ukrainian English Polish

Експозиція «Герої Сумщини» в Сумському обласному краєзнавчому музеї

Напередодні великого свята – Дня Перемоги - в Сумському обласному краєзнавчому музеї відкрито експозицію «Герої Сумщини», присвячену 67-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Тут представлені фотодокументальні матеріали про всіх відомих Героїв Радянського Союзу, біографічно пов'язаних з Сумщиною, які здійснили подвиги в боях з фашистськими загарбниками в роки Великої Вітчизняної війни, виявили мужність і героїзм під час регіональних конфліктів та виконанні інтернаціонального обов'язку в Афганістані.

Десятиліття відділяють нас від днів, коли пролунали останні залпи Великої Вітчизняної війни, та ніколи не померкнуть імена тих, хто виявив мужність і стійкість в боротьбі з фашистськими загарбниками, відстояв честь нашої Батьківщини.

Відкриваючи експозицію директор Сумського обласного краєзнавчого музею Владислав Терентьєв він зазначив, що за подвиги, здійснені в боях з фашистськими загарбниками в період Великої Вітчизняної війни орденами і медалями нагороджено понад 120 тис. уродженців і жителів Сумської області, 181 воїн удостоєні звання Героя Радянського Союзу. Серед них тричі Герой Радянського Союзу генерал-полковник авіації І.М.Кожедуб, двічі Герої Радянського Союзу маршал бронетанкових військ П.С.Рибалко, командир авіаційного полку підполковник С.П.Супрун, командир Сумського партизанського з'єднання генерал-майор С.А.Ковпак.

11 наших земляків стали Героями, виконуючи військовий обов'язок під час регіональних воєн 1937-1940 рр.

Звання Героя України присвоєно лейтенанту О.П.Бересту і радянській підпільниці Т.Маркус. Капітану В.А.Кучеренку та підполковнику П.В.Рубану звання Героя Радянського Союзу присвоєно за мужність і героїзм, виявлені при виконанні інтернаціонального обов'язку  в Афганістані.

У славній плеяді Героїв Радянського Союзу є представники всіх родів військ і видів Збройних Сил: 80 піхотинців, 38 артилеристів, 30 льотчиків, 21 танкіст,                  8 саперів, 5 моряків, 5 партизанів і підпільників, 3 зв'язківці, 1 кавалерист.

У відкритті експозиції взяли участь: член Сумської міської ради організації ветеранів України полковник у відставці Олександр Васильковський, керівник пошукового загону «Гвардієць» Дмитро Ященко та гвардієць Володимир Азаренко. Найменшою учасницею музейного свята була учениця Сумської  загальноосвітньої школи №6 Давидова Настя, яка прочитала вірш, присвячений ветеранам війни, та вручила Олександру Васильковському квіти.

Експозицію «Герої Сумщини» відвідали ветерани війни з Курської, Бєлгородської, Брянської областей, учасники ХХІІ Міжнародного Маршу Миру. На відкритті експозиції були  студенти Сумського педагогічного університету           ім. А.С.Макаренка та учні Сумської гімназії №1.

Цього ж дня гості музею    ознайомились з виставкою Курського музею «Юні захисники Батьківщини» - «Дитинство, обпалене війною».

Експозиція працює щоденно з 9.00 до 17.00, крім понеділка.

 

 

 

Останнє оновлення на Четвер, 10 травня 2012, 10:02

Відкритий бюджет

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus