telegram Facebook Twitter instagram Youtube

У Сумському театрі юного глядача відзначили День театру

«Для Сум відзначення професійного свята театралів – важлива подія, бо маємо на високому рівні цей вид мистецтва», - наголосив голова Сумської обласної ради, вітаючи винуватців свята та поціновувачів театру.

Віктор Федорченко згадав, що будівля, в якій зараз знаходиться Сумський академічний театр юного глядача має більш як вікову історію. Перших глядачів він зустрів у 1912 році. І мав тоді подвійну назву – «Тіволі» та «Театр Корепанова». На той час театр багато у чому був унікальний: залізобетонні стіни, чудова акустика, глядацька зала, що вміщувала понад 800 осіб, сцена, що обертається, й, особливо, підлога, яка, за допомогою оригінальних механізмів, виготовлених на місцевих заводах змінювала уклін. До речі, аналог будівлі є лише у Ніцці (Франція).

«Але будь-яка споруда оживає, коли в ній є люди. Особливо коли вони живуть творчістю. Ви змушуєте нас сміятися, плакати, любити або ненавидіти, задуматися над філософією життя. Вас люблять і знають не лише глядачі Сумщини, а й інших регіонів України та закордоння.  Дякую, що в тяжкий для України час ви залишилися вдома і даруєте радість не тільки дорослим, а й найменшим жителям Сумщини, які з задоволенням дивляться ваші постановки», - зазначив голова обласної ради.

Від себе особисто та від імені депутатського корпусу він побажав акторам миру, міцного здоров’я, повних глядацьких залів, визнання таланту, бурхливих оплесків, творчості. Кращим служителям Мельпомени він вручив відзнаки Сумської обласної ради.

Глядачі цього дня мали змогу насолодитися театралізованим концертом «Love is love», режисером якого є Володимир Хорунжий.

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top