telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Працівники служби «103» – автори навчальних посібників

У тому, що в сумських видавництвах постійно випускаються нові підручники та посібники, немає нічого дивного. Проте «родзинкою» двох нових видань – навчальних посібників «Базова підтримка життя у дітей» і «Посібник з домедичної допомоги та реанімації», які побачили світ у видавництві ТОВ «ВВП Фабрика друку», є те, що їхніми ініціаторами, авторами, верстальниками і навіть дизайнерами стали медики-практики – працівники навчально-тренувального відділу (НТВ) Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (Центр).

Інструктори цього відділу постійно проводять зі своїми колегами тренінги, аби ті з метою надання якісної медичної допомоги могли підвищувати свою кваліфікацію та удосконалювати практичні навички. Окрім цього, інструктори працюють зі студентами-медиками, а також із працівниками поліції, рятівниками служби НС, освітянами та представниками інших професій, які за родом своєї діяльності, у разі необхідності, повинні вміти надавати домедичну допомогу.

Під час такої співпраці інструктори зіткнулися із проблемою малої кількості на ринку медичної літератури видань, які б відповідали сучасним міжнародним рекомендаціям щодо надання медичної та домедичної, і, зокрема екстреної, медичної допомоги. Самі ж працівники згаданого НТВ мають солідний багаж знань, оскільки постійно навчаються на різних курсах і отримують сертифікати міжнародного зразка. Тому у працівників відділу закономірно виникла ідея: оформити і систематизувати здобуті знання в окремі посібники. Ця ідея була схвально підтримана директором Центру Анатолієм Александренком, який приділяє дуже велику увагу діяльності НТВ і навчанню медичних працівників, колегами, а також викладачами Медичного інституту СумДУ. 

Отже, завдяки спільним зусиллям, напруженій творчій роботі вийшли друком ці два корисні посібники. Серед його авторів – лікар з медицини невідкладних станів Ярослав Борисенко, директор Центру Анатолій Александренко, завідувач НТВ Світлана Березовська, фельдшер з медицини невідкладних станів Олена Борисенко, лікар з медицини невідкладних станів Антон Курило та ін. Рецензенти: доктор медичних наук, професор, завідувач відділення підготовки інструкторів ДЗ «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України» В.О Крилюк; а також провідні викладачі Медичного інституту СумДУ: професор С.В. Попов; доцент Т.П. Бинда; професор Ю.В. Шкатула; професор І.Д. Дужий.

Ці посібники, бузумовно, стануть у нагоді не лише професіоналам чи тим, хто зобов’язаний надавати  домедичну допомогу людям у невідкладному стані, а й звичайним громадянам, адже кожен із нас може опинитися у ситуації, коли необхідно надати допомогу до приїзду медиків. А почерпнуті з книги знання можуть врятувати життя.

Укладачі посібників – сучасні прогресивні фахівці, тому вони розмістили в обох виданнях QR-коди, відсканувавши які за допомогою смартфона чи іншого ґаджета, можна потрапити за посиланням на додаткові мультимедійні ресурси, що значно полегшить сприйняття матеріалу або надасть додаткові пояснення.

Варто зазначити, що навчально-тренувальний відділ Центру – один із найпотужніших в Україні і чи не єдиний, чиї працівники, окрім виконання своїх безпосередніх обов’язків, займаються ще й видавничою дільністю. До речі, сьогодні ще готуються до друку такі видання: «Розширені реанімаційні заходи у дітей», посібник «Базова підтримка життя у дорослих» та «Розширені реанімаційні заходи у дорослих».

Є сподівання, що ці видання допоможуть врятувати не одне життя як  медичними працівниками, так і пересічними громадянами. Україна – це Європа, і тому наші громадяни повинні отримувати домедичну та медичну допомогу на найвищому рівні, адже кожне життя – безцінне, і ми з вами того варті!

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top