telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні

Працівники служби «103» – автори навчальних посібників

У тому, що в сумських видавництвах постійно випускаються нові підручники та посібники, немає нічого дивного. Проте «родзинкою» двох нових видань – навчальних посібників «Базова підтримка життя у дітей» і «Посібник з домедичної допомоги та реанімації», які побачили світ у видавництві ТОВ «ВВП Фабрика друку», є те, що їхніми ініціаторами, авторами, верстальниками і навіть дизайнерами стали медики-практики – працівники навчально-тренувального відділу (НТВ) Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (Центр).

Інструктори цього відділу постійно проводять зі своїми колегами тренінги, аби ті з метою надання якісної медичної допомоги могли підвищувати свою кваліфікацію та удосконалювати практичні навички. Окрім цього, інструктори працюють зі студентами-медиками, а також із працівниками поліції, рятівниками служби НС, освітянами та представниками інших професій, які за родом своєї діяльності, у разі необхідності, повинні вміти надавати домедичну допомогу.

Під час такої співпраці інструктори зіткнулися із проблемою малої кількості на ринку медичної літератури видань, які б відповідали сучасним міжнародним рекомендаціям щодо надання медичної та домедичної, і, зокрема екстреної, медичної допомоги. Самі ж працівники згаданого НТВ мають солідний багаж знань, оскільки постійно навчаються на різних курсах і отримують сертифікати міжнародного зразка. Тому у працівників відділу закономірно виникла ідея: оформити і систематизувати здобуті знання в окремі посібники. Ця ідея була схвально підтримана директором Центру Анатолієм Александренком, який приділяє дуже велику увагу діяльності НТВ і навчанню медичних працівників, колегами, а також викладачами Медичного інституту СумДУ. 

Отже, завдяки спільним зусиллям, напруженій творчій роботі вийшли друком ці два корисні посібники. Серед його авторів – лікар з медицини невідкладних станів Ярослав Борисенко, директор Центру Анатолій Александренко, завідувач НТВ Світлана Березовська, фельдшер з медицини невідкладних станів Олена Борисенко, лікар з медицини невідкладних станів Антон Курило та ін. Рецензенти: доктор медичних наук, професор, завідувач відділення підготовки інструкторів ДЗ «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України» В.О Крилюк; а також провідні викладачі Медичного інституту СумДУ: професор С.В. Попов; доцент Т.П. Бинда; професор Ю.В. Шкатула; професор І.Д. Дужий.

Ці посібники, бузумовно, стануть у нагоді не лише професіоналам чи тим, хто зобов’язаний надавати  домедичну допомогу людям у невідкладному стані, а й звичайним громадянам, адже кожен із нас може опинитися у ситуації, коли необхідно надати допомогу до приїзду медиків. А почерпнуті з книги знання можуть врятувати життя.

Укладачі посібників – сучасні прогресивні фахівці, тому вони розмістили в обох виданнях QR-коди, відсканувавши які за допомогою смартфона чи іншого ґаджета, можна потрапити за посиланням на додаткові мультимедійні ресурси, що значно полегшить сприйняття матеріалу або надасть додаткові пояснення.

Варто зазначити, що навчально-тренувальний відділ Центру – один із найпотужніших в Україні і чи не єдиний, чиї працівники, окрім виконання своїх безпосередніх обов’язків, займаються ще й видавничою дільністю. До речі, сьогодні ще готуються до друку такі видання: «Розширені реанімаційні заходи у дітей», посібник «Базова підтримка життя у дорослих» та «Розширені реанімаційні заходи у дорослих».

Є сподівання, що ці видання допоможуть врятувати не одне життя як  медичними працівниками, так і пересічними громадянами. Україна – це Європа, і тому наші громадяни повинні отримувати домедичну та медичну допомогу на найвищому рівні, адже кожне життя – безцінне, і ми з вами того варті!

Також читайте:

 

Увага! 29.10.2021 відбудеться 8 сесія Сумської обласної ради 8 скликання

Документи облради

До уваги!

Для проведення оціночної вартості об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області, що підлягають приватизації, запрошуємо до співпраці суб’єктів оціночної вартості майна. Звертатись за телефоном: (0542) 700-648.

Go to top