telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

Роменська громада планує створити місцеву пожежну охорону

Мова йде про об’єднання всіх пожежних команд громади в одну – місцеву пожежну охорону. 

Про це під час зустрічі з експерткою з цивільного захисту Програми U-LEAD Аґнєшкою Пясецькою зазначив заступник голови Роменської громади В’ячеслав Оврамець:

«Ми маємо 9 місцевих пожежних команд на території наших старостинських округів, але ми хочемо їх об’єднати – плануємо створення місцевої пожежної охорони. У нас також є пожежні автомобілі в старостатах, але застарілі технічно. Я думаю це питання актуально для багатьох громад. Автомобілі працюють, зараз ми в процесі прийняття їх на баланс. Розглядаємо варіанти створення добровільних пожежних команд та закупівлю нової техніки за рахунок проєктів». 

Аґнєшка Пясецька ділилася варіантами створення та фінансування місцевої пожежної охорони:

«На жаль, неможливо отримати державне фінансування для місцевої пожежної охорони окрім субвенції на інфраструктуру, якщо вона в даному бюджетному році передбачена, та ДФРР. Ці кошти можна використати на техніку, будівлю та оснащення. Незалежно від юридичної форми організації, зарплата пожежників МПО оплачується в першу чергу з місцевого бюджету. Громада може розраховувати на фінансування інфраструктури, отримувати обладнання різними методами, тоді як винагорода - це обов’язкові витрати, включаючи додатки та коефіцієнти, що випливають із наказу Міністерства внутрішніх справ № 975. Єдина можливість заощадити на заробітній платі - розвиток пожежної охорони на основі добровольців. Можна також надавати платні послуги за умови створення окремого комунального підприємства. На це потрібна окрема ліцензія та виконання її вимог щодо рівня фахових знань та освіти кадрів».

За словами керівниці Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD Марини Лобової, Роменська міська територіальна громада є новоствореною та однією з найбільших в області. Тому логічно, що питання формування нових спроможних сервісних мереж, у тому числі пожежної, є актуальним для громади. Сумський регіональний офіс Програми U-LEAD буде підтримувати громаду на цьому шляху.

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top