telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні

Музейна виставка до ювілею земляка Федора Уманця

П’ятого березня минуло 180 років від дня народження українського письменника, історика, публіциста, соціолога, держслужбовця й громадського діяча Федора Уманця. У Сумському обласному краєзнавчому музеї експонується малоформатна виставка «Родина Уманців: мовою документів з фондового зібрання краєзнавчого музею», присвячена цій пам’ятній даті.

На виставці представлені унікальні документи відомої на Глухівщині родини, датовані 1794 – 1864 рр., які висвітлюють факти біографії дідуся, батька, братів та матері найвідомішого представника цього роду – Федора Уманця. Він виконував обов’язки голови Глухівської повітової земської управи (1887 – 1895) і Чернігівської губернської земської управи (1895 – 1901). За час роботи як державний службовець розгорнув активну діяльність, спрямовану на розвиток освіти, медицини, сільського господарства тощо. Чимало зусиль доклав для створення й облаштування Музею українських старожитностей у Чернігові.

Федір Уманець - автор публіцистичних статей про українсько-польські відносини, народну освіту, землеволодіння, фундаментальних праць з історії України. Особливу вагу має монографія «Гетьман Мазепа» (1897), в якій автор, використовуючи архівний матеріал (зокрема зі збірок П. Дорошенка і Марковичів), уперше в новітній українській історіографії дав спробу позитивної характеристики Мазепи як людини й державного діяча.

 

Також читайте:

 

 

Останнє оновлення на Четвер, 11 березня 2021, 16:57

Увага! 29.10.2021 відбудеться 8 сесія Сумської обласної ради 8 скликання

Документи облради

До уваги!

Для проведення оціночної вартості об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області, що підлягають приватизації, запрошуємо до співпраці суб’єктів оціночної вартості майна. Звертатись за телефоном: (0542) 700-648.

Go to top