telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні

Унікальний рукопис, пов'язаний з історією Софроніївського монастиря, зберігається у Сумському обласному краєзнавчому музеї

У фондах обласного краєзнавчого музею зберігається рукопис, пов'язаний з історією славетної Софроніївської обителі, що на Путивльщині.

Пам’ятка містить тексти богослужінь, які звершувались перед святинею монастиря – Іверською іконою Божої Матері, та свідоцтва про дивовижну допомогу Богородиці, явлену через шановані образи – ту саму Іверську ікону та ікону «Одигітрія».

Серед іншого знаходимо тут і розповідь про сумського отамана Лук’яна Костянтинова, який у 1709 році за наказом сумського полковника Івана Андрійовича Кондратьєва вирушив до с. Грунівка. У дорозі впав з коня і забив руку. Лікування не приносило користі. Невдовзі уві сні отаман побачив Богородицю: Пресвята Діва наказала йому викупити Її образ у драгуна, якого він має зустріти в Сумах, і пообіцяла зцілити хвору руку. Отаман виконав повеління й одужав. Згодом Богородиця явилася йому знову, наказуючи передати ікону до Молченської Софроніївої пустині. За свідченням оповідача, Іверська ікона була передана до обителі 1713 року (відзначимо, що в 1919 році, після кількох пограбувань монастиря, вона була вивезена настоятелем архімандритом Маврикієм і подальша її доля невідома).

Тексти рукопису виконано на папері, що датується 1831 роком. На одному з аркушів зустрічаємо запис: «1905 г., іюля 13 дня. Д. Онацкій». Припускаємо, що збірник належав Дометію Онацькому (1865 – 1921) – українському історику, краєзнавцю, педагогу, випускнику Глухівського педагогічного інституту, батькові члена Української Центральної Ради Євгена Онацького.

На фото:

  1. Збірник молитов і сказань на пошану Іверської ікони Божої Матері та ікони «Одигітрія». Перша половина ХІХ ст. Рукопис. Фонди Сумського обласного краєзнавчого музею.
  2. Іверська ікона Божої Матері у соборному храмі Молченського Софроніївського монастиря. Фото В. Машукова. 1892 р.
  3. Іверська ікона Божої Матері. Літографія 1889 р. Видання Молченського Софроніївського монастиря.

 

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Понеділок, 22 лютого 2021, 13:32

Увага! 29.10.2021 відбудеться 8 сесія Сумської обласної ради 8 скликання

Документи облради

До уваги!

Для проведення оціночної вартості об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області, що підлягають приватизації, запрошуємо до співпраці суб’єктів оціночної вартості майна. Звертатись за телефоном: (0542) 700-648.

Go to top