telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні

В обласному краєзнавчому музеї зберігаються примірники газет, яким понад сто років

У фондовому зібранні Сумського обласного краєзнавчого музею зберігаються цікаві періодичні видання кінця ХІХ – початку ХХ ст., серед яких примірник газети «Новое время» від 22 грудня 1912 р., присвячений новорічно-різдвяним святам, який свого часу належав одному з мешканців Сум.

Газета була заснована 1868 р., видавалася щоденно, згодом готувалися ранкові та вечірні номери, а з 1891 р. – щотижнево виходив її ілюстрований примірник. У газеті друкувалися новини надіслані з Європи і великих міст країни, оголошення провідних торгівельних компаній і магазинів, повідомлення про проведення виставок та інше.

Примірник газети з музейного зібрання ілюстрований чорно-білими і кольоровими фотографіями. В ній вміщено репродукції картин: «Поклоніння пастухів» – робота видатного італійського художника Доменіко Гірландайо, «Поклоніння Пресвятої Діви божественному немовляті» італійського живописця Антоніо да Корреджо, «Аве Марія» німецького художника Вільгельма Каульбаха і малюнки французького майстра Вьяма-Адольфа Бугеро «Пресвята Діва серед янголів» і «Богоматір з Христом-немовлям».

Цікавим є зміст видання. Тут надруковано вірш «Під Різдво» і різноманітні тематичні зимові есе. Автором однієї з публікацій етнографічного характеру – «Кутя» є Микола Миклашевський  (1960–1909) – політичний і громадський діяч другої половини ХІХ ст., нащадок козацько-старшинського роду, біографічно пов’язаного з сумським краєм.

Нині звичними стали поштові листівки, святкові номери різних періодичних видань, присвячені новорічній тематиці. На початку ХХ ст. такі газети були чимось не звичним і зберігалися у родинах на згадку. Так і цей примірник газети «Новое время» крізь простір і час створює для нас новорічну-різдвяну атмосферу, що панувала на початку ХХ ст.

 

Увага! 29.10.2021 відбудеться 8 сесія Сумської обласної ради 8 скликання

Документи облради

До уваги!

Для проведення оціночної вартості об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області, що підлягають приватизації, запрошуємо до співпраці суб’єктів оціночної вартості майна. Звертатись за телефоном: (0542) 700-648.

Go to top