telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні

Ялинкові прикраси з фондів Сумського обласного краєзнавчого музею

Чарівне, казкове Новорічне свято у кожної людини асоціюється з особливими відчуттями. У багатьох передчуття свята з'являється одночасно з появою на прилавках магазинів красивих та сяючих ялинкових прикрас. Вони відображають традиції соціального, культурного й сімейного життя різних країн та поколінь. Усе має свою історію, навіть ялинкові іграшки.

Мода на різдвяні прикраси виникла в Німеччині у XVI ст. Спочатку прикраси на ялинку були їстівними: випічка, фрукти, цукерки тощо. З другої половини ХVІІІ ст. стали виготовляти ялинкові прикраси багаторазового використання з паперу, тканини, фольги, пап’є-маше: квіти, іграшки, зірки, янголи.

На виставці «Зимова казка» у Сумському обласному краєзнавчому музеї, на ялинці, можна побачити прикраси кінця 1940-х - 1990-х рр., що створюють атмосферу того часу. Серед них: герої казки «Про золоту рибку» початку 1950-х рр.; іграшки у формі автомобілів кінця 1940-х – початку 1950-х рр., що з’явилися після випуску автомобіля «Побєда» у 1946 р.; космонавти, літаки та супутники початку 1960-х рр. Цікавими є характерні для 1960-х рр. ялинкові прикраси у вигляді різних овочів і фруктів: кукурудзи, цибулі, огірків, баклажанів, перцю, груші. Привертають увагу іграшки на прищіпках: казкові герої, птахи, звірятка та ін. Також на ялинці можна побачити прикраси: П'єро та клоуна початку 1950-х рр.; дівчинку Вишеньку з казки Дж. Родарі «Пригоди Чиполліно», яка вийшла у перекладі у 1953 р.; годинники з намальованими циферблатами, що випускають з 1956 р. після виходу фільму «Карнавальна ніч».

Музейну ялинку прикрашають різнокольорові кульки, бурульки, шишки та дзвіночки з 1970 – 1980-х рр. У цей період популярними стають «дощики» з фольги та фігурки тваринок з пластмаси. У 1990-ті рр. модними стають іграшки із зображенням тварин – символів року. З початку 2000-х рр. поступово повертається мода на саморобні та ретро-іграшки.
Якими б не були ялинкові прикраси - купленими чи створеними своїми руками - Новий рік – це завжди свято, казкове та неповторне. І його з нетерпінням чекають і діти, і дорослі.

З прийдешніми Новим роком та Різдвом!

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

 

Останнє оновлення на Четвер, 24 грудня 2020, 12:02

Увага! 29.10.2021 відбудеться 8 сесія Сумської обласної ради 8 скликання

Документи облради

До уваги!

Для проведення оціночної вартості об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області, що підлягають приватизації, запрошуємо до співпраці суб’єктів оціночної вартості майна. Звертатись за телефоном: (0542) 700-648.

Go to top