telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні

Інструменти залучення громадян: ОТГ Сумщини ділилися досвідом у зазначеній сфері

Спільне обговорення діючих в ОТГ інструментів демократії та обмін досвідом відбувся під час онлайн-тренінгу «Комунікація та взаємодія з громадянами та представниками влади», організованого Сумським офісом Програми «U-LEAD з Європою».

Фахівці ОТГ спільно з експерткою з питань висвітлення та комунікації Програми U-LEAD Мариною Гавриленковою розглядали створення громадських рад, питання громадських консультацій, загальних зборів громадян, громадських слухань, бюджету участі, електронних петицій.

«Чому використання інструментів демократії важливе? Бо, мешканцям ОТГ – інструменти дають можливість реалізації наданих законом прав, навіть у випадках, коли між владою та громадою немає порозуміння. А для місцевої рад - це захист від нерозуміння громадою рішень, що ухвалюються радою та від спроб окремих громадян збурювати громаду, провокуючи конфлікт із радою в своїх особистих інтересах», - впевнена Марина Гавриленкова.

Досвідом з реалізації бюджету участі ділилися представники Шалигинської ОТГ, які впроваджують цей механізм три роки поспіль та вже мають результат – налагоджену внутрішню комунікацію з населенням.

«На реалізацію громадських проєктів щороку з бюджету Шалигинської ОТГ передбачається до 2% власних надходжень - 250 тисяч гривень. Понад 500 учасників-голосуючих, 23 втілені проєкти за ініціативою мешканців та близько 630 тисяч гривень на їх втілення – так виглядають три роки нашого бюджету участі», - зазначила начальник фінансовго та економічного відділу Шалигинської ОТГ Надія Полушкіна.

Про реалізацію бюджету участі на своїх територіях розповідали також і представники Черниччинської, Краснопільської та Кролевецької ОТГ.

«Бюджет участі у нас перший рік. У 2019 році був конкурс, у 2020 році - реалізація. Активність громадськості слабка, подано 9 проєктів з яких 6 будуть реалізовані. Але це тільки перший рік. Конкурс розділений по 9 округам, на кожен округ 50 тис. гривень. Не всі округи взяли участь, 150 тис. Гривень залишилися невикористані. Голосували через систему і в старостатах», - начальник організаційного відділу Чернеччинської ОТГ Руслан Марченко.

«Реалізовуємо проєкт бюджету участі вперше. Прийняли Положення проекту на сесіі, зареєструвалися на платформі, і відразу громадяни подавали пропозиції до участі в проєкті. Поки що бюджет проєкту невеликий - 100 тис гривень. Наразі громадяни голосують і через онлайн платформу і офлайн, так би мовити, за допомогою документів безпосередньо в приміщенні селищної ради», - головний спеціаліст відділу управління персоналом та зв’язків з громадськістю Краснопільської ОТГ Юрій Корнієнко.

Загалом, метою заходу було роз'яснення дієвих принципів комунікації для ОТГ, інструментів залучення громадян до управління громадами, що передбачені законодавством, огляд ефективних практик взаємодії влади і громадян, приклади реалізації методів партисипативної демократії включно з електронними, - повідомила керівниця Сумського РО Марина Лобова.

 

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

 

Останнє оновлення на Четвер, 28 травня 2020, 13:08

Увага! 29.10.2021 відбудеться 8 сесія Сумської обласної ради 8 скликання

Документи облради

До уваги!

Для проведення оціночної вартості об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області, що підлягають приватизації, запрошуємо до співпраці суб’єктів оціночної вартості майна. Звертатись за телефоном: (0542) 700-648.

Go to top