З початку цього року служба зайнятості Сумщини знайшла роботу майже для 9 тисяч безробітних

Аби забезпечити економіку Сумщини кваліфікованими кадрами, центри зайнятості області останнім часом значно активізували взаємодію з роботодавцями, скрупульозно вивчають їх попит на робочу силу.

Відтак ринок праці пожвавився, весняно-польові сільськогосподарські роботи, галузь будівництва покликали нову хвилю працівників. 

У порівнянні з відповідним періодом 2016 року досягнуто позитивної динаміки з основних напрямів діяльності служби зайнятості. Так, майже 3 тисячі роботодавців нашого краю надали інформацію про наявність 12,2 тис. вакансій. Це на 24,4% більше, ніж за відповідний період торік.

«Проблем на ринку праці, пов’язаних з соціально-економічною кризою, вистачає. Їх, як кажуть, вагон і маленька тачка. Дають про себе знати загрозливі масштаби трудової міграції, складною залишається демографічна ситуація, Ці труднощі можливо подолати лише за допомогою ефективного соціального діалогу. Щиро сподіваюся, що консолідація зусиль, системні дії місцевої влади, служби зайнятості та роботодавців призведуть до вирішення проблем зайнятості, якісного забезпечення підприємств кваліфікованими кадрами», – наголошує директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний.

За його словами, службою зайнятості активізована робота зі збору вакансій з альтернативних джерел. Це оголошення в газетах, сайти пошуку роботи, офіційні сайти підприємств тощо. Задля сприяння у працевлаштуванні осіб, які шукають роботу, таких вакансій за період з початку року внесено до бази даних служби зайнятості близько 3 тисяч. Середній розмір оплати праці в розрахунку на одну вакансію, заявлену для укомплектування за направленням служби зайнятості, склав 3464,1 грн.

Із січня в області укомплектовано 8,1 тис. вакансій. А всього з початку цього року служба зайнятості Сумщини знайшла роботу майже для 9,0 тис. українців.

Цьому процесу сприяли також ярмарки вакансій, які проходили в кожному центрі зайнятості області. У подібних заходах брали участь десятки роботодавців, які пропонували роботу інженерам, економістам, бухгалтерам, менеджерам з постачання та збуту, робітникам на лісокультурних (лісогосподарських) роботах, верстатникам, енергетикам, технологам, комірникам, охоронникам, водіям, електрикам, електрогазозварникам, токарям, трактористам-машиністам сільгосп- та лісогосподарського виробництва, водіям автотранспортних засобів, електрогазозварникам, монтажникам, мулярам, стропальникам, касирам, кондукторам, теслярам, швачкам тощо.

«Проведення ярмарок вакансій допомагає шукачам роботи чіткіше зорієнтуватися на ринку праці, особисто познайомитися з роботодавцями і вакансіями, що вони надають, оцінити вимоги до тієї чи іншої професії, співставити рівень власної підготовки з вимогами, які працедавець висуває до конкретної посади, і врешті-решт знайти своє робоче місце, визначитися з майбутньою роботою. Сьогодні роботодавець потребує професіонала з кількома суміжними спеціальностями. Йому необхідний і швець, і жнець, і в дуду грець. Така вимога часу. Тому чим далі, тим важче задовольняти потреби працедавця», ― розповідає Володимир Підлісний.

З початку 2017 року найбільше укомплектовано вакансій у ТОВ «Михайлівські вогнетриви», «Альянс», «Агріпорт-Норд» Краснопільського, Липоводолинського, Путивльського районів, а також у Лебединському, Свеському, Тростянецькому лісгоспах, Буринській філії ПАТ «Райз-Максимко» тощо. На цих підприємствах знайшли роботу за перші місяці року від 70 до 120 осіб. 

Останнє оновлення на Вівторок, 11 квітня 2017, 16:10

Увага!

02.06.2020 року о 10.00 у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 19) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального та дорожнього господарства, будівництва, архітектури та надзвичайних ситуацій, енергоефективності та енергозбереження.

Підготовка до сесії обласної ради

Звіт начальника ГУНП в Сумській області про діяльність поліції за 2019 рік (завантажитипереглянути)

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради