Пропозиції з питань соціального захисту ветеранів знайдуть підтримку у Парламенті

Стан реалізації законодавства у сфері соціального захисту ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань та дітей війни розглянуто на слуханнях в Комітеті у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю.

Згідно з цими слуханнями Комітет видав рекомендації на тему: «Стан реалізації законодавства у сфері соціального захисту ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань та дітей війни».

Під час слухань були обговорені найболючіші для ветеранів війни питання їх соціального захисту: лікування, реабілітації, санаторно-курортного оздоровлення, забезпечення житлом тощо.

Голова Комітету Олександр Третьяков у своєму заключному слові наголосив, що члени Комітету знають про всі проблемні питання, з якими стикаються ветерани війни, діти війни та жертви нацистських переслідувань.

«На жаль, ми не можемо зараз сказати про великі досягнення в частині поліпшення соціального захисту цієї категорії осіб. Але все таки — ми намагаємось виконувати обіцяне. Рівно рік тому на слуханнях, які проводив Комітет, ветерани війни попросили вирішити питання щодо скасування оподаткування пенсій учасників бойових дій Другої світової війни, інвалідів війни і членів сімей загиблих. Це питання ми вирішили. З 1 вересня 2015 року вступив в дію Закон №653, авторами якого були народні депутати – члени нашого Комітету. Ми довели, що виконуємо обіцяне, І надалі налаштовані на конструктивну роботу», — зазначив голова Комітету.

Також  він відзначив, що учасники попередніх слухань просили відновити для ветеранів війни, дітей війни, жертв нацистських переслідувань та членів сім'ї загиблих право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг без урахування доходу сім'ї. Але найбільше просили про пільги для членів сімей загиблих.

Саме щодо членів сімей загиблих народними депутатами - членами Комітету був поданий відповідний законопроект №3150. Це було дуже складне питання. За підрахунками Мінсоцполітики, для відновлення пільг усім членам сімей загиблих в частині оплати житлово-комунальних послуг необхідно понад 500 млн. грн. на рік. Тому, на жаль, як перший етап, вдалося відновити право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг без урахування доходу сім'ї тільки для членів сімей загиблих учасників АТО і Героїв Небесної Сотні.

Попри все, члени Комітету впевнені, що конструктивні, обґрунтовані пропозиції з питань соціального захисту наших ветеранів знайдуть підтримку не тільки з боку членів Комітету, але і всього парламенту.

Останнє оновлення на Вівторок, 12 липня 2016, 17:37

Підготовка до сесії обласної ради

Звіт начальника ГУНП в Сумській області про діяльність поліції за 2019 рік (завантажитипереглянути)

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради