telegram Facebook Twitter Youtube

Вилучені у контрабандиста культурні цінності повернули державі

На Сумщині за матеріалами СБУ притягнуто до кримінальної відповідальності громадянина України, який намагався вивезти до Росії контрабандою ікони, які визнано культурними цінностями. Про це повідомляє прес-група УСБУ в Сумській області.

У жовтні минулого року на митному посту «Юнаківка» Сумської митниці правоохоронці затримали мешканця Харкова, який намагався вивезти для продажу колекціонерам РФ три старовинні ікони: «Воскресіння Христове», «Ісус Христос на троні» та плащаницю із зображенням тіла Ісуса Христа.

Згідно з матеріалами експертизи ікони визнано культурними цінностями, дві з яких належать до Чугуївської іконописної школи (виготовлені у 19 ст.). Особливе місце серед культурних цінностей посідає плащаниця, яка, за висновком експерта, є рідким видом та якісним зразком української народної творчості, подарованим невідомим автором на початку 20 ст. одній з церков.

Відповідно до рішення суду ікони конфісковано на користь держави і передано на зберігання до Сумського обласного краєзнавчого музею.

Зловмисника визнано винним за ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 201 (замах на вчинення контрабанди) Кримінального кодексу України. Його засуджено до позбавлення волі строком на три роки з іспитовим терміном два роки.

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення