telegram Facebook Twitter Youtube

У музеї відбулись пам’ятні заходи до роковин трагічних подій у Бабиному Яру

У Сумському обласному краєзнавчому музеї відкрилась виставка «Біль нашої пам’яті», присвячена роковинам трагічних подій у Бабиному Яру. Вшанувати пам’ять жертв Голокосту в Україні прийшли учні Олександрівської гімназії м. Суми.

З розповіддю про масові розстріли кінця вересня 1941 р. у Бабиному Яру виступила співробітник Сумської єврейської благодійної організації «Хесед-Хаїм» Тетяна Мирська. Вона підкреслила, що ця трагедія є спільною для всіх, хто живе в Україні, вона не має національних ознак чи терміну давності. ЇЇ розповідь супроводжувалася демонстрацією фрагменту документального фільму «Бабин Яр: пам’ятаємо» (телекомпанія «Глас»).

Завідуюча відділом музею Ніна Багацька наголосила, що Бабин Яр, який є одним з трагічних місць масового геноциду часів Другої світової війни, став символом початку єврейського Голокосту в Європі.

З матеріалами виставки учнів познайомила науковий співробітник музею Влада Панасенко. На виставці представлено копії документів Державного архіву Сумської області про масове знищення єврейського населення області, фотографії та речові експонати, що відображають трагедію єврейського народу під час нацистської окупації Сумщини. Окремий комплекс виставки становлять матеріали про вшанування пам’яті жертв Голокосту на Сумщині та в Україні.

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення