telegram Facebook Twitter Youtube

Сумський прикордонний загін інформує про порядок виїзду громадян України за кордон

З початком літнього туристичного сезону кількість громадян, які прямують через державний кордон на відпочинок значно збільшується. Проте, як показує практика, в цей період також різко зростає й кількість громадян, до яких за різних обставин прикордонники змушені приймати рішення щодо непропуску.

Основними причинами відмов у пропуску й надалі залишаються: відсутність доручень батьків та недійсні документи для закордонних поїздок.

Що стосується відмов у пропуску дітям, то за минулий рік через пункти пропуску, які функціонують на ділянці відповідальності Сумського загону, прикордонниками відмовлено у пропуску 381 дитині. Основною причиною цього стало неналежне ставлення батьків та організаторів поїздок дітей до оформлення документів. Більшість, а це 319 дітей, не змогли перетнути кордон, оскільки було відсутнє доручення від батьків, решта:62 дітей – мали недійсні документи.

Порядок виїзду за кордон дітей визначено постановами Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами  України» та від 21 грудня 2005 року  № 1251 «Про затвердження Порядку організації виїзду дітей за кордон на відпочинок та оздоровлення».

Тож нагадуємо, що неповнолітні громадяни України можуть виїжджати за межі України за наявності паспорта, проїзного документа дитини або якщо вони вписані у закордонний паспорт одного з батьків.

Крім того, відповідно до Правил перетинання державного кордону виїзд неповнолітніх громадян України здійснюється за  нотаріально посвідченою  згодою батьків  із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, а також у ряді випадків без нотаріально посвідченої згоди одного з батьків.

Особливу увагу необхідно звернути на поїздки до тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим. Так, 4 червня ц.р. постановою Кабінету Міністрів України № 367 було затверджено Порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї. Даним Порядком визначено особливості перетинання адміністративного кордону тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим.

Зокрема він визначає перелік контрольних пунктів в’їзду-виїзду, а також особливості проходження прикордонного контролю при в’їзді на тимчасово окуповану територію та виїзді з неї.

Так, для громадян України проходження прикордонного контролю відбуватиметься за умови пред’явлення будь-якого документа, визначеного статтею 5 Закону України «Про громадянство України» або статтею 2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» (паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, тимчасове посвідчення громадянина України, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи на повернення в Україну, проїзний документ дитини).

Стосовно громадян України, які не досягли 16-річного віку, діятиме порядок, передбачений Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57. Саме тому для подорожі дітям необхідно мати проїзний документ дитини або паспорт громадянина України.

Наголошуємо, що свідоцтво про народження не дає права на перетин державного кордону (крім кордону з Російською Федерацією) та адміністративної межі з Автономною Республікою Крим.

Сумський прикордонний загін ще раз звертається до громадян завчасно готувати документи для запланованих поїздок. Необхідно консультуватися щодо оформлення документів для перетину кордону в туристичних фірмах, які надають відповідні послуги.

Детальну інформацію із зазначених питань можна отримати на офіційному веб-сайті Держприкордонслужби України (dpsu.gov.ua). Також з усіх питань, які стосуються перетинання державного кордону, громадяни можуть звернутися безпосередньо до Сумського прикордонного загону за такими номерами телефонів: (0542) 671-370, (0542) 67-13-82.

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення