telegram Facebook Twitter Youtube

Сумський обласний краєзнавчий музей - до Дня скорботи і вшанування жертв війни в Україні

Співробітники Сумського обласного краєзнавчого музею до Дня скорботи і вшанування жертв війни в Україні провели цикл тематичних заходів – історичні години та бесіди.

Цього дня в музеї для учнів ЗОШ с. Самотоївка Краснопільського району було проведено годину пам'яті «Ніхто не забутий, ніщо не забуте…». З розповіді завідуючої відділом музею Ніни Євтушенко діти дізналися про перебіг подій на Сумщині та в самому м. Суми в червні-вересні 1941 р.: формування військових частин та народного ополчення, оборонні бої і людські втрати та про героїзм наших земляків на фронтах Другої світової війни.

У дитячому оздоровчому таборі «Сонячний» для дітей було проведено історичні години: «Листи з фронту», «Герої Сумщини на фронтах Другої світової війни», «У війни не жіноче обличчя». Науковий співробітник музею Влада Панасенко розповіла дітям про один із символів Другої світової війни – фронтові листи, своєрідний літопис тих воєнних років. Діти з захопленням слухали розповідь про долю авторів листів: льотчиків Каті Зеленко, Івана Кожедуба та інших, з цікавістю зачитували уривки з цих листів. Розповідь супроводжувалася слайд-репрезентацією та показом експонатів з фондів музею.

Завідуюча відділом музею Ніна Багацька розповіла дітям про героїчну долю жінок-сумчанок, які нарівні з чоловіками боролися проти нацистів. З розповіді діти дізналися і про медсестру танкового батальйону, і відважну льотчицю, і регулювальницю, і зв’язкову, і радистку.

Такі заходи сприяють збереженню історичної пам'яті про героїчні сторінки історії краю та вихованню у підростаючого покоління любові до Батьківщини.

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення