telegram Facebook Twitter Youtube

СБУ ліквідувала «конверт», який «відмивав» державні кошти

Служба безпеки України спільно з прокуратурою ліквідувала міжрегіональний «конвертаційний центр», через який зловмисники «відмивали» державні кошти.

Організатори злочинної оборудки – мешканці Дніпродзержинська і Сум, створили 17 фіктивних комерційних структур, зареєстрованих у Дніпропетровській та Сумській областях. На рахунки цих підприємств надходили безготівкові кошти від переробки металобрухту, після чого «брудні» гроші переводилися в готівку.

Встановлено, що протягом червня 2014 – квітня 2015 року зловмисники щомісяця виводили у тіньовий обіг до 9 мільйонів гривень.

Співробітники СБУ разом із внутрішньою безпекою ДФСУ встановили причетність до функціонування протиправної фінансової схеми посадовця податкових органів у Сумській області.

Проведено обшуки за місцями реєстрації фіктивних підприємств та в офісних приміщеннях, транспортних засобах, якими перевозили гроші замовникам. Правоохоронці вилучили денну суму готівки - 300 тис. грн., печатки фіктивних фірм, комп'ютерну техніку і фінансово-господарську документацію.

За матеріалами СБУ прокуратурою Сумської області розпочато кримінальні провадження за ч. 2 ст. 205 та ч. 2 ст. 364 (фіктивне підприємництво, яке заподіяло велику матеріальну шкоду державі, та зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України. 

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення