telegram Facebook Twitter Youtube

Діти Сумщини мріють про мир

44-й раз Всесвітній поштовий союз оголосив міжнародний молодіжний конкурс творів епістолярного жанру для дітей віком від 10 до 15 років.

Особливість цього конкурсу у тому, що щороку змінюється його тема. Цього разу організатори дали юним конкурсантам завдання написати лист і розповісти про світ, у якому хотілося б вирости. Як відзначив депутат обласної ради, керівник Сумської дирекції УДППЗ «Укрпошта» Володимир Криштоп, Сумщина щороку долучається до цього конкурсу, проводячи регіональний етап.

- Нам дуже хочеться, аби молоде покоління росло інтегрованим у світову спільноту. Ці листи-твори пишуть діти по всьому світу. Переможці регіональних конкурсів беруть участь у національних, а тоді кращі роботи виставляються на міжнародному рівні. Запропоновані на конкурс теми щоразу різні. Але вони спонукають молодь задумуватись над соціальними проблеми, сповідувати вічні цінності, бачити головне у житті. І наше журі при визначенні кращих робіт юних мешканців Сумщини керувалось цими ж принципами.  

Таким чином, цього року конкурсна комісія два других місця присудити Яні Яненко і Віталіні Кононенко з Краснопілля. Третє місце посіла Марина Синявина з Тростянця. Усі три дівчинки в тій чи іншій формі пишуть про прагнення до миру. Марина розповіла в листі до подруги про те, що читаючи книгу, непомітно заснула. Їй приснилася прекрасна країна, де панує мир, злагода і гармонія. Дівчинка раптово прокинулася, а по телевізору саме передавали новини з бурхливого Сходу, де стріляють, вбивають, ранять.

Яна та Віталіна написали, що в їхню школу прийшли вчитися діти, яких війна змусила покинути рідні домівки на Донбасі. Ці школярі дуже сумують за друзями, рідним краєм і дівчатка їм щиро співчувають. Крім того, Яна розповіла, що недавно їх сім'я, відвідуючи церкву, віднесла продукти, які волонтери повезуть на схід. «Я б хотіла вирости в країні, де ніколи не буде війни. Дуже хочу, щоб на Сході України настав мир і спокій. Коли в світі буде мир, а в душах людей доброта, зникнуть сварки, несправедливість і війни», - підсумувала Віталіна.

Юні переможці регіонального етапу конкурсу бачать світ, в якому вони мріяли б вирости, сонячним і наповненим атмосферою щирої любові. Вони хотіли б, щоб кожна дитина мала родину, ніхто ніколи не голодував, не хворів, щоб у суспільстві переважало шанобливе ставлення до природи і один до одного. Щоб усі мали роботу, відповідну винагороду за неї і могли жити гідно. «Головне, - написала Віталіна, - я хочу жити і рости на українській землі, а не в іншій країні, серед людей, які люблять Україну, готові захистити свою територію, поважають рідну мову, традиції, знають свої права і обов'язки». «На мою думку, - додає у своїй роботі Яна, - якби люди вірили в Бога, то світ був би набагато краще, і не треба було щось представляти».

- Поштовики в урочистій обстановці поздоровили дівчаток з перемогою, - зазначив Володимир Криштоп. – Кожна з них отримала заслужену грошову премію. А надалі радимо юним мешканцям Сумщини слідкувати за повідомленнями про нові творчі змагання, бо Укрпошта досить часто оголошує дитячі конкурси з дуже цікавими призами. 

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення