telegram Facebook Twitter Youtube

Чисельність основних видів мисливських тварин в області залишається стабільною

Про те, який стан ведення мисливського господарства на Сумщині та наскільки ефективно використовують лісівники лісосировинні ресурси йшлося на березневому засіданні колегії Сумського ОУЛМГ.

З питань діяльності мисливських господарств управління доповів заступник начальника Віталій Баранов. У своїй доповіді він зазначив, що загальна площа мисливських угідь, наданих у користування підприємствам Сумського ОУЛМГ складає 238 тис. га, що становить 11,5 % від загальної площі мисливських угідь області. У сфері ведення мисливського господарства на підприємствах управління задіяні 76 чоловік, з яких 13 мисливствознавців та 43 чоловіки єгерського складу. З розрахунку на одного єгеря припадає 5,5 тис. га мисливських угідь.

Віталій Баранов повідомив, що останніми роками в мисливських господарствах управління чисельність основних видів мисливських тварин є стабільною. За даними цьогорічного обліку тут нараховано 43 голови зубра, 89 лосів, 303 гол. благородного оленя, 50 – оленів плямистих, 1006 кабанів та 2226 козуль. За підсумками 2014 року надходження підприємств від ведення мисливського господарства склали 2942,5 тис.грн, що більше ніж у попередньому році на 400 тис. грн., і в середньому становлять 8,6 тис.грн. з 1 тис. га.

Середня вартість полювань склала на козулю – 2,2 тис.грн., на кабана – 3,8 тис.грн, на оленя – 6,9 тис.грн.

Далі доповідач зупинився на охороні державного мисливського фонду від незаконного використання. Загалом впродовж минулого року було проведено 1135 рейдів, всі виявлені порушники правил полювання притягнені до адміністративної відповідальності, загалом було винесено 33 попередження та накладено штрафів на загальну суму 15,4 тис.грн.

Підводячи підсумок розгляду даного питання, начальник управління, депутат обласної ради Віктор Чигринець звернув увагу директорів підприємств на активізацію роботи по охороні державного мисливського фонду від незаконного використання, а також на питаннях пошуку шляхів для самоокупності мисливських господарств.

По питанню ефективного використання лісових ресурсів звітували керівники Лебединського та Конотопського лісгоспів. В цілому на обох підприємствах проводиться значна робота та вживаються необхідні заходи, спрямовані на забезпечення раціонального використання ресурсів та досягнення значної фінансової віддачі з кожного заготовленого кубометра деревини. Підводячи підсумок розгляду даного питання, Віктор Чигринець зосередив увагу директорів підприємств на раціональній розробці лісосічного фонду задля отримання  максимальної кількості цінних сортиментів. 

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення