telegram Facebook Twitter Youtube

Поштовики області просять підтримки у громади

Нещодавно заступники директора Сумської дирекції УДППЗ «Укрпошта» Валентина Молодець та Лариса Ткаліч завітали на сесію Лебединської райради. Вони розповіли депутатам та присутнім сільським головам, що, на жаль, із 27 ВПЗ, що працюють на Лебединщині, 25 – збиткові. Отож, аби зберегти існуючу поштову мережі в районі, необхідно докласти спільних зусиль.   

- Питання про те, що заробленого поштовиками не вистачає на покриття витрат, порушувалося на Сумщині ще два роки тому, - сказала присутнім Валентина Молодець. - Отож наприкінці 2013 року між ОДА, облрадою та дирекцією була підписана угода про соціальне партнерство. На початку 2014 року такі ж угоди були підписані з усіма РДА та райрадами, в тому числі і з Лебединською. Мова йшла про зусилля влади з активізації громад щодо користування послугами пошти. Збільшення кількості пенсіонерів, що обслуговуються на пошті, кількості платежів через відділення, передплати обласних та районних видань тощодало б змогу поштовикам збільшити доходи і зменшиться збитковість ВПЗ. Тоді ці угоди так і не спрацювали через об’єктивні причини. Нині змінилось керівництво району і ми хочемо повернутись до цієї практики. Сумська дирекція Укрпошти просить ще раз підписати угоди на рівні району і з кожною сільрадою. Ми не просимо коштів, а лише - допомоги у збільшенні обсягів надання послуг, аби наші працівники могли заробити на покриття виробничих витрат. Візьмемо, наприклад податок на землю. На Лебединщині тільки 43% цих платежів пройшли через пошту, а, наприклад, у сусідній Липовій Долині – 95%. А це місцевий податок і організація його сплати залежить від сільських голів. Плюс просимо готівкову оплату за користування земельними паями такою виплачувати через пошту. Це можливо  за мінімальних організаційних зусиль з боку місцевої влади.

Лебединський район унікальний, бо з 111 населених пунктів більше половини – це села, де мешкає до 50 чоловік. Причому між ними досить великі відстані. Хоча це і невеликі села, але листоношам доводиться іти в кожне з них. Досі – тричі на тиждень, а тепер іде мова про один раз. «Але вони туди все одно будуть ходити, - підкреслила Валентина Молодець. - То треба, щоб їх зусилля не були малоефективними. Якщо співпраці та порозуміння не буде, значить, дирекції доведеться шукати інші можливості економії».

– Ми хотіли б налагодити співпрацю. Громада за те, щоб поштові відділення на Лебединщині працювали, - заявив у бесіді після сесії голова РДА Сергій Древаль. - Ми готові шукати точки дотику – наприклад, по доставці дров, монтажу твердопаливного обладнання на сільських поштових відділеннях. Хто, як не ми, зобов’язані захищати свої громади, аби люди отримували пенсії, платили за комунальні послуги, мали доступ до поштових послуг. Я лише кілька тижнів тому був призначений на посаду. Отож особисто буду виїжджати у кожну сільраду, спілкуватись з активом, у тому числі і з керівниками ВПЗ та листоношами. Ви щойно порушили питання оплати за землю. Абсолютно реально порушити його перед сільськими головами і громадами. Як і про передплату періодичних видань, оплату комунальних послуг та інше. Ми розуміємо, що це кошти, які дадуть можливість пошті вижити. Все, що від нас залежить, робитимемо, аби існуюча поштова мережа в районі збереглась. І дуже просимо не закривати пошти на селі. Ми розуміємо, що поштарі нині працюють на кожну сільську громаду. Як і ми…

Підтримав голову РДА і голова райради Василь Калита: «Ми готові підписувати угоду із дирекцією. Давайте обговоримо усі деталі, продумаємо зобов’язання сторін, підпишемо і будемо виконувати. Пошта селу потрібна».

- Наша дирекція, - сказав керівник Сумської дирекції «Укрпошти», депутат обласної ради Володимир Криштоп, - розпочинає новий етап у підписанні оновлених угод про співпрацю. Ми готуємо і обласну таку угоду, і районні. А згодом дійдемо і до кожного села. Поштовики Сумщини дуже сподіваються, що спільні зусилля дадуть результат і люди активніше будуть користуватись поштовими послугами.  

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення