telegram Facebook Twitter Youtube

«Пам'ять єднає» - зустріч з ветеранами Афганської війни в Сумському обласному краєзнавчому музеї

11 лютого в Сумському обласному краєзнавчому музеї відбулася зустріч воїнів-інтернаціоналістів Юрія Ситниченка, Володимира Кравця, Олексія Рудакова з учнями Сумського вищого училища професійно-технічного училища будівництва і дизайну та Сумської загальноосвітньої школи №21. Ветерани поділились своїми спогадами про солдатські будні та бойові дії на території Афганістану.

З цікавістю молодь прослухала розповідь Володимира Кравця. Перше знайомство з мінами для молодого сапера відбулося в районі Баграма. На солдатській мові – це «спец», який іде на смерть з кожним підрозділом попереду всіх зі щупом в руках, очищуючи дорогу від мін.
Бойові нагороди орден «Червоної Зірки» та медаль «За відвагу» знайшли Володимира Кравця вже після Афганської війни.
Полковник запасу Олексій Рудаков, який воював в Джабаль-Ус-Сарджі розповів молоді про те, як молоді хлопці, його ровесники, стали справжніми чоловіками, про міцну солдатську дружбу, надійне плече товариша, та про неможливість підвести тих, хто в тебе вірить.
Володимир Кравець та Олексій Рудаков відповіли на численні запитання присутніх.
До цієї зустрічі співробітники музею підготували експозицію виставки «Відлуння афганських гір», основу якої склали експонати музею та речі воїнів-інтернаціоналістів.
Особливу увагу привертають комплекси матеріалів воїнів-інтернаціоналістів – Олексія Рудакова, Юрія Ситниченка, Сергія Жиганова та особисті речі воїнів, нагородні документи, листи, оригінальні фотографії, зокрема, фото випускників Сумського навчального центру ДТСААФ 1979 р., багато з яких воювали в Афганістані (експонуються вперше).
На заході прозвучали вірші та пісні про Афганістан.

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення