telegram Facebook Twitter Youtube

Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе виплачує колективу 50% зарплати за грудень

У ПАТ «Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе» продовжують погашати заборгованість по заробітній платі. Сьогодні, 11 лютого, всім категоріям співробітників виплачується половина зарплати за грудень.

«Після недавніх переговорів у Ташкенті й Тегерані наші партнери перерахували черговий транш коштів за виготовлену і відвантажену наприкінці минулого року продукцію. Таким чином, колективу сьогодні виплачується 50% зарплати за грудень. Сподіваємося, що замовники продовжать розрахунки відповідно до наших останніх домовленостей, і до кінця цього місяця підприємство зможе погасити залишок заборгованості за грудень, провести інші першочергові виплати, а також закупити необхідні комплектуючі для реалізації поточних виробничих завдань. За рахунок наступних платежів, а також часткового авансування нових замовлень ми розраховуємо вирівняти ситуацію, яка склалася на даний момент», – повідомив генеральний директор Сумського НВО ім. М.В. Фрунзе Олексій Цимбал.

За словами керівника підприємства, сьогодні НВО ім. Фрунзе знаходиться в непростому становищі, спричиненому низкою причин. Перш за все, в 2014 році компанії Російської Федерації, проекти яких традиційно займали понад 50% портфеля замовлень об'єднання, відмовилися від контрактів із сумськими машинобудівниками на користь своїх товаровиробників.

«Ми в один момент втратили більшу частину свого завантаження, що негативно відбилося на діяльності підприємства. Крім цього, виникли складнощі з авансуванням проектів, адже замовники, які продовжили співпрацювати з нами, побоюючись існуючих в Україні ризиків, воліли максимальних гарантій і наполягали на тому, щоб оплата за продукцію здійснювалася переважно за фактом її відвантаження. Залучити додаткові кредитні кошти, що є життєво необхідним в умовах тривалого циклу виробництва обладнання, також виявилося практично неможливим у зв'язку з кризою банківської системи країни. У той же час, починаючи з грудня 2013 року, об'єднанню не відшкодовується з бюджету податок на додану вартість, сума якого досягла вже майже 92 млн. грн. Так що підприємство змушене було виживати і, звичайно ж, ще активніше займатися пошуком і входженням на нові ринки збуту», – сказав Олексій Цимбал.

Останнє оновлення на Середа, 11 лютого 2015, 12:30

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення