telegram Facebook Twitter Youtube

Підведено підсумки роботи органів Пенсійного фонду в Сумській області

У головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області відбулося засідання колегії, на якому обговорено результати роботи пенсійної галузі області у 2014 році та визначено пріоритети нинішнього року.

У засіданні прийняв участь перший заступник Голови правління Пенсійного фонду України Микола Шамбір.

За підсумками 2014 року область виконала на 104,6% план доходів, перевищивши показник 2013 року на 151,7 млн. грн., пенсії фінансуються вчасно і в повному обсязі, примусовим стягненням охоплено 100% заборгованості, що дозволило мобілізувати до бюджету Фонду 17,9 млн. грн. боргу. Сумщина — четверта в Україні в Урядовому рейтингу оцінки областей за темпами скорочення недоїмки по страхових внесках.

У 2014 році усім пенсіонерам області, на їх станом на 01 січня 2015 року обліковується 366,6 тисяч, забезпечено виплату пенсій вчасно і в повному обсязі.

Загальна сума минулорічних видатків на виплату пенсій перевищила
6,3 млрд. гривень. Середній розмір пенсії на 1 січня 2015 року становить 1455,75 грн.

Підвищено пенсії за вислугу років працівникам льотно-випробного складу та особам льотних екіпажів повітряних суден цивільної авіації, середній розмір яких збільшився на  понад 500,00 грн.

Підвищено пенсії у разі втрати годувальника членам сімей військовослужбовців, в результаті чого їх середній розмір збільшився більш ніж на 900,00 грн., а мінімальний розмір — удвічі.

Органи Фонду області приймають для виплати пенсій вимушених переселенців з Криму, Донецької та Луганської областей. Станом на 01 січня 2015 року до органів Фонду звернулося понад 6,7 тис. таких осіб. У управлінні обласного центру спільно з Сумським державним педагогічним університетом запроваджено пілотний проект роботи студентів-волонтерів по наданню їм психологічної допомоги.

Головне управління перше в Україні запровадило розміщення на обласних телеканалах соціальної реклами з питань необхідності погашення боргів, легалізації доходів та зайнятості.

Як наголосив Микола Шамбір, вчасна виплата пенсій та підвищення якості обслуговування — головні критерії, за якими оцінюють громадяни роботу пенсійних установ.

“Основне завдання органів Пенсійного фонду — зберегти соціальний мир і виконати соціальні зобов'язання держави: своєчасно виплачувати пенсії, оперативно і кваліфіковано надавати громадянам соціальні послуги” -  підкреслив посадовець.

Ефективним кроком у цьому напрямку він назвав створення громадських приймалень за принципом “єдиного вікна”, активну позицію Фонду на медійному просторі. “2015-й рік стане роком цілеспрямованої роботи по запровадженню законодавчих новацій з питань пенсійного забезпечення, спрощенню процедури оформлення пенсій завдяки електронному документообігу, оновленню форм інформаційно-роз'яснювальної роботи” - зазначив Микола Шамбір.

За підсумками розгляду питання порядку денного окреслено проблеми та визначено завдання, над якими органи Фонду області будуть працювати у 2015 році.

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення