telegram Facebook Twitter Youtube

У Сумському НВО ім. Фрунзе п’ять молодіжних авторських колективів визнано переможцями науково-технічного конкурсу

У ПАТ «Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе» пройшов щорічний конкурс серед молодих спеціалістів на кращу роботу в галузі створення обладнання торгової марки FRUNZE.

Цей науковий турнір вже вшістнадцяте відбувся на підприємстві. Він заснований за честь кандидата технічних наук, Лауреата Державної премії України, видатного заводського конструктора турбокомпресорних машин Володимира Євгеновича Сухиненка.

«Представлені на конкурс теми цікаві з погляду вдосконалення зразків обладнання, що постачається нашим підприємством. Хлопці зробили крок у розвитку і, безумовно, їхні проекти гідні уваги і подальшого опрацювання», – зазначив голова конкурсної комісії – директор з персоналу НВО ім. Фрунзе Сергій Підкуйко.

У результаті нагороди здобули п’ять авторських колективів. Перше місце присвоєно групі авторів від спеціального конструкторського бюро: Олександру Мелейчуку, Ігорю Зінченку та Андрію Скорику за їхню роботу «Дослідження проточної частини нової конструкції компресора для газоперекачувального агрегата потужністю 32 МВт». За словами тріумфаторів, вони систематично працювали над цією темою ще з 2013 року. Час від часу залучалося до роботи майже все спеціальне конструкторське бюро, деякі виробничі підрозділи, та найбільш задіяним був випробувальний комплекс підприємства. Але на цьому хлопці не збираються ставити крапку, адже ще лишається чимало запитань, на які необхідно знайти відповіді. Молоді спеціалісти прагнуть більш детально зупинитися на аспектах економії, ефективності та модернізації устаткування.

Дипломи другого ступеня отримали два молодіжні авторські колективи. Серед них: представники СКБ Олексій Лисаченко, Роман Касим, Віктор Найчук, Андрій Бурий, які спільно аналізували роботу механізму руху швидкохідної бази 6М25А, а також Валерій Конотоп і Максим Процевський із проектно-технологічного відділу за їхнє дослідження «Оптимізація технологічної схеми установки осушення газу «Підземне сховище газу «Бозой».

Автори наукової студії під назвою «Освоєння виготовлення ємнісного обладнання для атомної енергетики» посіли третю сходинку турнірної таблиці. Це, зокрема, Антон Яковенко та Сергій Гуйва.

Заохочувальна премія конкурсу присвоєна молодим інженерам-конструкторам, які презентували на розсуд комісії роботу «Особливості випробування компресорів із магнітним підвісом на натурному стенді». У процесі її створення були задіяні Роман Коваль, Антон Усенко, Станіслав Сергієнко.

Крім дипломів, призери отримали й матеріальне заохочення від 500 до 4000 тис. грн. залежно від місця, зайнятого на конкурсі. 

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення