Історична година «Герої Крут» у Сумському обласному краєзнавчому музеї

28 січня в Сумському обласному краєзнавчому музеї відбулася історична година «Герої Крут», присвячена 97-й річниці бою під Крутами. У заході взяли участь студенти Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ.

З матеріалів музейної експозиції учасники заходу дізнались про історичні обставини та передумови бою під Крутами, в ході якого українська молодь ціною власного життя стримувала натиск переважаючих сил більшовиків. Модератор заходу Ніна Багацька розповіла про Настю Гудимович – уродженку с. Вороніж Шосткинського району, зв’язкову штабу Армії Української Народної Республіки, яка особисто знала студентів – Героїв Крут. Молодь пересвідчилась, бій під Крутами – це вияв перемоги українського духу, символ жертовності в ім’я незалежної держави.

Про події національно-визвольного руху 1917–1921 рр. на Сумщині розповіла кандидат історичних наук, дослідник регіональної історії Галина Корогод.

Під час історичної години звучали вірші на пошану Героїв Крут, записи пісень у виконанні Павла Дворського та Лелі Сварги, демонструвались фрагменти документального фільму «Крути. Молода кров».

Студенти оглянули експозиції «Українська революція 1917–1921 рр. та Революція Гідності – зв'язок епох» та на вшанування пам'яті уродженців і жителів Сумщини – героїв АТО, які загинули, захищаючи суверенітет України.

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube