ДФС Сумщини буде створювати нову Громадську раду

27 січня 2015 року в ДФС Сумщини відбулося засідання зборів по формуванню ініціативної групи з питань підготовки установчих зборів Громадської ради при ДФС у Сумській області.

«Ми сьогодні зробимо перший крок до формування Громадської ради при ГУ ДФС у Сумській області, – зазначив Юрій Больбіт, в.о. начальника ГУ ДФС у Сумській області. – Нам потрібно сформувати ініціативну групу з питань підготовки установчих зборів Громадської ради при ДФС у Сумській області. Саме ініціативна група буде займатися відбором та аналізом документів, які будуть надавати кандидати в члени Громадської ради для участі в установчих зборах».

Зібрання сформувало ініціативну групу, яку буде затверджено відповідним наказом ДФС у Сумській області.

Дуже важливо забезпечити формування нової Громадської ради на принципах професійності, відкритості та прозорості, забезпечити створення умов для конструктивного діалогу між громадськістю, бізнесу та податківців.

Також Юрій Больбіт прозвітував перед громадськістю про підсумки роботи ДФС Сумщини у 2014 році та про новації, які запроваджені Верховною радою України з нового року. Окремо зупинився на останньому звітному місяці 2014 року.

У грудні податківці вперше зібрали рекордну суму податків до бюджету  – понад 1 млрд. грн. за місяць. Відповідно, така ж рекордна сума надійшла і до Зведеного бюджету – 1,2 млрд. гривень, що більше за відповідний період минулого року на 703,1 млн. грн. (у 2,3 рази). У грудні 2014 року надходження коштів до бюджету втричі перевищили минулорічні показники цього місяця.

З початку року до зведеного бюджету надійшло 6,7 млрд. грн., що на 687 млн. грн. більше, ніж у 2013 році.  Податку на прибуток надійшло 427,4 млн. грн. Податку на додану вартість – майже 500 млн. грн. До місцевого бюджету за минулий рік надходження склали майже 2 млрд. грн., що більше на 65 млн. грн., ніж за попередній рік.

Зміни в Податковому кодексі загалом не стали сюрпризом, адже ДФС анонсували їх раніше. Але у такі періоди важливо користуватися достовірною інформацією, тому надаємо свої коментарі та роз’яснення.

Зокрема, скорочено кількість податків з 22 до 9; удосконалено податковий контроль за трансфертним ціноутворенням; запроваджено систему електронного адміністрування ПДВ; оптимізовано групи платників єдиного податку; запроваджено акцизний податок з реалізації через роздрібну мережу алкогольних напоїв, тютюнових виробів і палива.

Щодо оподаткування пенсій

Починаючи з 1 січня 2015 року, податкові агенти при виплаті пенсій у розмірі, що перевищує 3 654 грн.,  зобов’язані утримати податок на доходи фізичних осіб за ставкою 15 відсотків.

Якщо  сума  нарахування  більше  12 180 грн., ставка податку становитиме 15 та 20 відсотків.

Роздрібний продаж алкоголю, пива, тютюнових виробів та пального обкладається акцизом у розмірі 5%.

Транспортний податок.

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що є об'єктами оподаткування.

Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль.

Запроваджено чотири групи платників єдиного податку зі збільшенням існуючого максимального розміру доходу, який дає змогу перебувати на спрощеній системі оподаткування (для першої та другої груп), зниження ставок єдиного податку для платників третьої групи.

З 1 січня 2015 року запроваджено нові правила оподаткування нерухомості.

Ставка податку для об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються у розмірі, що не перевищує 2 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного  року, за 1 кв. метр бази оподаткування (у 2015р.- 24,36 грн). Для фізичних осіб передбачено пільги по сплаті цього податку. Зокрема,  база оподаткування  квартири зменшується  на 60 кв. метрів,  будинку  - на 120 кв. метрів.

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube