Помилка
  • [sigplus] Critical error: Image gallery folder 2014/20140131-in1 is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Краєзнавча година, присвячена 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка в обласному краєзнавчому музеї

[sigplus] Critical error: Image gallery folder 2014/20140131-in1 is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

До 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка в Сумському обласному краєзнавчому музеї  29 січня 2014 р. проведено краєзнавчу годину «Т.Г.Шевченко і Сумщина».

Учасниками заходу стали учні ЗОШ № 19. З розповіді співробітника музею діти дізналися про перебування поета на сумській землі. Шевченко Т.Г. під час його трьох подорожей по Україні відвідав Глухів, Кролевець, Лебедин, Ромни, Суми, побував у далеких селах і хуторах мальовничої Сумщини.

Тут він мав багато друзів, написав кілька літературних творів, створив чимало портретів та пейзажних робіт. Серед його добрих знайомих – брати Лазаревські з Конотопщини, родина Огієвських з Кролевця, Залеські – з Лебедина, роменчанин Г.Вашкевич,  уродженець с. Вороніж  Пантелеймон Куліш.

На запрошення поміщика Дмитра Хрущова поет відвідав його маєток на хуторі Лихвин Лебединського повіту, де була написана поезія «Ой, по горі роман цвіте».

Учасники краєзнавчої години переглянули унікальні експонати з фондів музею: рідкісні видання «Кобзаря», кролевецькі рушники 1839, 1847 рр., раритетні предмети першої половини ХІХ ст. часів Т.Г.Шевченка, зокрема, репринтний примірник «Кобзаря» 1840 р., матеріали про уродженців краю – знайомих та друзів поета.

Учні читали твори Кобзаря, прослухали пісні «Реве та стогне Дніпр широкий», «Думи мої, думи», «Заповіт».

{gallery}2014/20140131-in1{/gallery}

Про проведення спільного засідання постійних комісій

17.10.2019 року об 11-00 (у кімн. 38 ІІІ поверх обласної ради) відбудеться спільне засідання постійних комісій обласної ради: з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва та з питань житлово-комунального та дорожнього господарства, будівництва, архітектури та надзвичайних ситуацій, енергоефективності та енергозбереження  з питання: «Про проект програми розвитку автомобільних доріг загального користування місцевого значення Сумської області на 2019-2023 роки».

 Графік засідань постійних комісій

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube