АПК Сумщини: райони різні, проте проблеми з охороною праці схожі

Усім підприємствам, що виконують роботи підвищеної небезпеки, але не мають відповідного дозволу, наражаючи таким чином на небезпеку своїх працівників, треба негайно приводити все у відповідність до Закону. Про це вкотре було наголошено під час чергового засідання Колегії теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області. 

Цього разу до порушників Закону України «Про охорону праці» потрапила значна частина підприємств агропромислового комплексу та соціально-культурної сфери Сумщини, які замість місячного терміну, відведеного на усунення виявлених недоліків, тривалий час продовжують працювати з порушеннями. Це довели останні результати всебічної перевірки дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки суб’єктами господарювання агропромислового комплексу, соціально-культурної сфери, житлово-комунального господарства і транспорту Тростянецького, Конотопського та Шосткинського районів Сумської області.

«Кожен керівник має усвідомити доволі просту річ – якщо не можете створити своїм робітникам безпечні умови праці, то краще сидіть вдома і не наражайте людей на небезпеку, – зазначив під час засідання Колегії начальник територіального управління Держгірпромнагляду у Сумській області Ігор Пантелєєв. – Коли Вам надається місяць на усунення усіх виявлених порушень, але за цей час не зроблено нічого – важко повірити, що Вас турбує безпека працюючих».

Деякі агропідприємства вже більше року «намагаються» отримати дозволи, продовжуючи при цьому виконувати роботи підвищеної небезпеки.

Окремо Колегія розглянула результати всебічної перевірки ПАТ «Конотопський арматурний завод», під час якої було виявлено близько 130 порушень вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки. Лише на одному підприємстві державні інспектори змушені були зупинити 21 кран, що становив загрозу життю і здоров’ю робітників. Із огляду на це, Колегією було ухвалене одностайне рішення – визнати роботу щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки незадовільною.

Таке ж рішення чекало шосткинське приватне сільськогосподарське підприємство «Онікс», натомість керівництво останнього проігнорувало запрошення на засідання Колегії, не дивлячись на численні порушення, виявлені під час перевірки. Відтак, подальшу долю цього підприємства та його керівників вирішуватиме прокуратура за поданням теруправління.

Підготовка до сесії обласної ради

Звіт начальника ГУНП в Сумській області про діяльність поліції за 2019 рік (завантажитипереглянути)

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради