Столітню скрипку вартістю 600 тисяч грн. передано державі

Набув чинності вирок Ямпільського районного суду Сумської області стосовно 42-річного громадянина України, який намагався незаконно вивезти до сусідньої держави старовинний музичний інструмент.

У вересні 2012 року на митному посту «Хутір-Михайлівський» Сумської митниці під час проведення митного догляду потягу сполученням «Львів-Москва» правоохоронці виявили в одному з купе вагона раритетну скрипку. Інструмент був прихований у рундуку для багажу в службовому приміщені вагону. У такий спосіб провідник потягу планував контрабандним шляхом вивезти його з України до Росії.

У ході досудового слідства, яке здійснював слідчий відділ УСБУ в Сумській області, було призначено мистецтвознавчу експертизу, котра встановила, що вилучений музичний інструмент виготовлений відомим майстром Анатолієм Лєманом у 1908 році у м.Санкт-Петербург та є культурною цінністю, має історичне, наукове та художнє значення. Вартість скрипки на антикварному ринку України складає 600 тис. грн.

Згідно з рішенням суду правопорушника, який намагався незаконно вивезти раритет до сусідньої держави, визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.15, ч.1 ст.201 (замах на вчинення контрабанди) Кримінального кодексу України, та засуджено до трьох років позбавлення волі з випробувальним терміном на 1 рік. Цінний музичний інструмент конфісковано у дохід держави. 

Про проведення спільного засідання постійних комісій

17.10.2019 року об 11-00 (у кімн. 38 ІІІ поверх обласної ради) відбудеться спільне засідання постійних комісій обласної ради: з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва та з питань житлово-комунального та дорожнього господарства, будівництва, архітектури та надзвичайних ситуацій, енергоефективності та енергозбереження  з питання: «Про проект програми розвитку автомобільних доріг загального користування місцевого значення Сумської області на 2019-2023 роки».

 Графік засідань постійних комісій

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube