Керівник обласного депутатського корпусу Володимир Токар зустрівся з головами районних рад

Учасники зібрання обговорили питання, що турбують жителів районів і які потребують вирішення, поспілкувалися між собою, поділилися думками і напрацюваннями.

Найболючішим для всіх виявилося питання ремонту доріг. Голова обласної ради Володимир Токар наголосив, що Сумщині цього року уряд виділив 460 млн грн і ця сума є рекордною за всі роки незалежності із тих, що надавалися нашому регіону. На засіданні бюджетної комісії депутати розробили Програму, в якій розписані найнеобхідніші потреби, але акцент зробили на тому, що першочергово кошти надаватимуться тим районам, де буде програма співфінансування.

Також 16 млн грн, завдячуючи неодноразовим зустрічам голови бюджетної комісії Миколи Березіна з аграріями, зібрали сільськогосподарники області. Наразі вони шукають виконавців робіт, які проведуть ремонт доріг. Оскільки саме через надмірну вагу великих трейлерів, що перевозять сільгосппродукцію, в першу чергу і руйнується асфальт. «Доки не буде законодавчо врегульовано питання дозволеного навантаження на полотно, наші дороги й надалі будуть розбиватися, - впевнений Володимир Токар. – Тому треба в чергове звертатися до народних депутатів, обраних від Сумщини та уряду, аби ця проблема була вирішена».

На нараді йшлося і про необхідність посилення уваги стосовно аналізів щодо захворюваності корів на лейкоз, оскільки, за словами керівників районів, не завжди відповідні служби надають правильні результати. Також говорили про те, що селяни все частіше забирають свої землі в орендарів і обробляють її самостійно, але плата від одноосібників значно менша. Відтак, зменшуються і надходження до місцевих бюджетів. Керівники районів порушували проблему кадрового голоду, особливо турбує їх те, що медики виїжджають за кордон.

Утім, останнє питання може бути врегульоване з 1 січня 2019 року, коли вступить у дію Постанова КМУ від 30 травня поточного року, згідно з якою відбуватиметься першочергове зарахування на бюджет тих вступників, які укладуть угоду про відпрацювання у селах або селищах міського типу. Після закінчення вишу їм треба буде відпрацювати в сільській місцевості не менш як 3 роки – на цей період фахівцям безкоштовно надаватимуть житло з оплатою за опалення і освітлення.

Депутат облради, голова постійної комісії з питань законності Валерій Толбатов наголосив, що голова обласної ради Володимир Токар завжди відкритий до обговорення будь-яких пропозицій. «Але потрібно, аби вони надходили знизу. Тоді ми спільно шукатимемо механізми їх вирішення. Маємо можливість звернутися до колег з інших обласних рад і донести важливі питання до вищого керівництва держави, аби відстояти спільну ініціативу».

Підбив підсумки наради голова обласної ради Володимир Токар. Він акцентував увагу на тому, що тільки спільними зусиллями можуть бути з’ясовані наболілі для територій питання, у тому числі й ті, що стосуються новостворених ОТГ. Він зазначив, що всі зауваження і пропозиції, які обговорювалися у ході бесіди, будуть узагальнені і прийняті відповідні рішення. Також з деяких порушених проблем будуть залучені фахівці, аби дати роз’яснення щодо їх врегулювання.

 

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 08 червня 2018, 13:19

Увага!

17 серпня о 10.00 (каб.29) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus