Сумщина має величезний потенціал, а тісні зв’язки з Європою допоможуть нам його реалізувати

На цьому наголосив під час зустрічі із Представництвом Європейського Союзу перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль.

Наразі делегація Представництва ЄС на чолі з радником із питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні Вікторією Давидовою перебувають на Сумщині з робочим візитом, у рамках якого передбачена низка інформаційних заходів, а саме: презентація відкритих конкурсів на гранти та проекти ЄС, тренінги та семінари для представників органів місцевого самоврядування, посадовців, громадських організацій та представників місцевого бізнесу.

Серед проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу і що відібрані конкурсною комісією Мінрегіону заплановано придбання 27 санітарних автомобілів для Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (8,6 мільйона з ЄС плюс майже 3 мільйона з обласного та місцевих бюджетів), придбання пересувного діагностично-лабораторного комплексу (амбулаторії) для Сумської обласної клінічної лікарні (понад 5 мільйонів та 1,3 мільйона гривень – кошти ЄС і обласного та місцевих бюджетів відповідно), реставрація Садиби Кенінга в Тростянці (8,6 мільйона і 2 мільйони гривень) тощо.

Зокрема Вікторія Давидова повідомила про ті програми і проекти, у яких Сумщина може взяти участь.

«На сьогодні Україна є в абсолютних пріоритетах для Європейського Союзу. І та допомога, ті можливості і ті програми, що сьогодні надаються вам, є абсолютно безпрецедентними. Тому Сумщині треба використовувати їх по максимуму, – зазначає вона. – Візит Представництва ЄС до Сумської області є частиною серії інформаційно-просвітницьких заходів, які ми проводимо по всій країні. Наша мета – пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС».

У навчальному семінарі взяв участь тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Микола Подопригора, який наголосив, на тому, що Сумщина має плідну багаторічну співпрацю із ЄС, що втілюється в конкретних проектах.

Він повідомив, що Європейським Союзом підтриманий 161 мікропроект від області на суму понад 40 мільйонів гривень, - це і водогони, і побудова ЦНАПів, і вуличне освітлення, і обслуговуючі кооперативи.

Наостанок Анатолій Річкаль зазначив, що сподівається і на подальшу плідну співпрацю ЄС та нашого регіону і наголосив, що у питанні співпраці необхідна більша активність новостворених громад.

Увага!

17 серпня о 10.00 (каб.29) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus