Анатолій Річкаль: «Реформи повинні мати практичне підґрунтя і грамотне поступове виконання»

На цьому наголосив перший заступник голови обласного депутатського корпусу під час одноденної фахової майстерні на тему: «Секторальні реформи, як невід’ємна складова процесу децентралізації: медицина».

Захід відбувся сьогодні, 11 травня, за участі голів місцевих рад, представників галузі медицини області. Модератором виступив заступник голови правління Українського лікарського товариства Костянтин Надутий, який наголосив на тому, що жодна країна не зупиняє реформи в охороні здоров’я й на день: «косметичні» здійснюються постійно, «фундаментальні» — раз на 15—20 років.

«В Україні істотно нічого не змінювалося вже понад двадцятиліття, тому накопичилася колосальна кількість фундаментальних проблем, без вирішення яких галузь взагалі може загинути. І що довше з цим зволікатимемо, то дорожче обійдеться її порятунок», - заявив експерт.

У ході фахової майстерні були обговорені головні складові медичної реформи та нормативно-правова база, що стане основою для її реалізації.

Водночас модератор ознайомив учасників фахової майстерні з однією з головних реформ, в якій принцип - «гроші ходять за пацієнтом» запрацює для первинної ланки медичних працівників.

У ході жвавого обговорення Анатолій Річкаль наголосив на тому, що питання розбудови нової системи охорони здоров’я має стати невід’ємною частиною майбутньої України, проте воно повинне мати практичне підґрунтя і грамотне поступове виконання.

Учасники отримали нову інформацію у сфері нового законодавства з питань медичної реформи, почули відповіді на актуальні запитання. Зокрема, що стосується обсягу гарантованої державної допомоги, чим місцева влада повинна наділити лікаря для якісного надання послуг населенню, як розділяти сферу компетенцій між районною владою та владою базового рівня у спільному утриманні об’єктів охорони здоров’я на територіях районів.

За словами Костянтина Надутого, фахова майстерня запланована не лише для того, щоб донести інформацію та проінформувати представників влади в питанні зміни системи хорони здоров’я, а ще й для того, щоб почути, які є проблеми на місцях в органах місцевого самоврядування.

За словами Костянтина Олександровича, декілька питань, порушених присутніми на фаховій майстерні, буде включено у Резолюцію управління Українського лікарського товариства, що найближчим часом розглядатиметься у Міністерстві.

Нагадаємо, що подібний захід впроваджується Українською асоціацією районних та обласних рад спільно з Асоціацією міст України, в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» («ПУЛЬС») у різних областях країни.

Також читайте:

Останнє оновлення на П'ятниця, 11 травня 2018, 14:58

Увага!

17 серпня о 10.00 (каб.29) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus