Аграрний сектор є надзвичайно важливим для економіки та продовольчої безпеки не лише Сумщини, а й усієї країни

На цьому наголосила  заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко під час обласної конференції Асоціації фермерів та приватних землевласників Сумської області.

Конференція відбулась у п’ятницю, 9 лютого, за участі заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Миколи Подопригори, віце-президента АФЗУ Миколи Стрижака, директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Олександра Маслака, голови та виконавчого директора Асоціації фермерів та приватних землевласників Сумської області Михайла Махітки та Олексія Паська, голів та власників фермерських господарств нашого регіону.

В межах проведення конференції широко обговорювалися проблеми реформування аграрного сектора, зокрема законодавчого забезпечення розвитку фермерського руху.

Як зазначила у вітальному слові заступник голови обласних парламентарів Тетяна Головко, безперечно влада усіх рівнів має сприяти розвитку фермерства. Адже це саме той сектор на якому тримається більша частина економіки не лише нашого регіону, а й усієї країни.

Минулого року обласними депутатами була прийнята Програма розвитку АПК та сільських територій до 2020 року, на реалізацію якої з бюджету області було виділено 2 млн. грн.

«У результаті реалізації програм держпітримки, уряд прагне затвердити статус фермера як основного гравця в українському агропромисловому комплексі, -  зазначила Тетяна Головко. - І як наслідок дасть можливість збільшення частки фермерських господарств у сільськогосподарському виробництві валової продукції до 10 %».

За словами заступника голови Сумської ОДА Микола Подопригори, пріоритетом державної аграрної політики має стати підтримка фермерських господарств, що в подальшому дасть можливість створення необхідних організаційно-правових та фінансових передумов для розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації.

Про основні напрями підтримки фермерів, що запропоновані Мінагрополітики на 2018 рік розповів директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Олександр Маслак, який зазначив, що в держбюджеті передбачена програма підтримки фермерів на суму 1 млрд. гривень.

Конференція пройшла у формі жвавого обговорення ряду важливих питань що стосувались подальшого розвитку фермерських господарств області.

Останнє оновлення на Понеділок, 12 лютого 2018, 15:05

Увага!

17 серпня о 10.00 (каб.29) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus