Володимир Токар звертає увагу на порядок розгляду депутатських запитів

«За 2017 рік депутати Сумської обласної ради внесли на розгляд ради 136 депутатських запитів. З кожного окремо приймалося відповідне рішення ради, яке направлялось для розгляду та виконання до посадових осіб обласної ради, обласної державної адміністрації, керівників правоохоронних органів та інших підприємств, установ та організацій області», - зауважив голова обласної ради Володимир Токар.

У запитах порушувались питання соціально-економічного розвитку населених пунктів, будівництва і ремонту автомобільних доріг, житлово-комунального господарства, вжиття заходів щодо раціонального використання та охорони природних ресурсів і навколишнього середовища, земель сільськогосподарського  призначення, лісового та водного фондів, використання надр, орендних відносин, земельних та майнових паїв громадян, промисловості, комунальної власності, освіти, культури, охорони здоров’я, дошкільних навчальних закладів та їх фінансування, придбання медичної техніки, препаратів та обладнання, соціального захисту населення, вирішення соціально-побутових питань. Крім того, депутати порушували питання перевірки дій посадових осіб та керівників підприємств Сумської області.

За оцінкою обласних парламентарів 35 відсотків депутатських запитів, поданих за вказаний період, виконано позитивно. У порівнянні з минулим роком цей показник збільшився на 10 відсотків.

Керівник депутатського корпусу наголосив, що всі очільники органів, до яких спрямовувалися депутатські запити, вчасно надавали відповіді. «Але не завжди ними були задоволені депутати, що їх вносили, оскільки їхні прохання були знехтувані. Тож інколи обласні парламентарі змушені були звертатися з повторними запитами. На сьогодні певна кількість запитів знаходиться на контролі. У задоволенні ще частини депутатських запитів, які направлялись для розгляду та виконання до посадових осіб ради і її органів, керівників установ, організацій та підприємств, було відмовлено через відсутність повноважень для їх виконання», - зазначив Володимир Токар.

Він зауважив, як засвідчив аналіз стану виконання поданих депутатських запитів, що частина їх розглядалася формально, без всебічного вивчення ситуацій і причин, що стосуються інтересів мешканців області, соціально-економічного розвитку територій, захисту прав громади. Внаслідок цього ефективність з’ясування порушених у запитах питань невисока.

«У зв’язку з цим постає необхідність звернути увагу керівників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, контролюючих та правоохоронних органів, підприємств, установ та організацій Сумської області на необхідність неухильного дотримання вимог Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» щодо порядку розгляду депутатських запитів», - акцентував увагу Володимир Токар.

 

Увага!

17 серпня о 10.00 (каб.29) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus