Захисники звернулися до народних депутатів з проханням спростити процедури отримання житла учасникам АТО

На засіданні під головуванням керівника Сумщини Миколи Клочка та за участі народних депутатів України і учасників АТО розглядали питання забезпечення житлом учасників антитерористичної операції – жителів області.

На сьогодні на державному рівні вирішено питання щодо забезпечення житлом сімей загиблих учасників АТО та інвалідів війни І-ІІ групи. Але інваліди війни ІІІ групи та учасники бойових дій із числа учасників АТО, за рахунок коштів державного бюджету житлом не забезпечуються що призводить до зростання соціальної напруги серед учасників АТО та членів їх сімей.

В області перебувають на квартирному обліку 747 учасників бойових дій та 21 інвалід війни ІІІ групи з числа учасників АТО, державні програми забезпечення житлом яких відсутні. 10 квітня набрав чинності закон № 1954-VIII, який запроваджує програму державної допомоги на придбання (побудову) житла для учасників АТО і переселенців. Законом прописаний принцип 50 на 50 – учасник програми сплачує половину вартості нерухомого майна, а іншу частину бере на себе держава. Але кошти на це в держбюджеті не передбачені.

Тож присутні звернулися до нардепів з проханням закласти відповідні кошти для існування програми, привести підзаконні акти Кабміну у відповідність із законом та ринковими реаліями, усунувши необхідність подавати документи, не передбачені законодавством, та піднявши граничну вартість 1 кв. метра.

Також військові просили обранців включити до переліку категорій осіб, які мають право на забезпечення житлом інвалідів війни ІІІ групи та учасників бойових дій шляхом внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 р. № 719 «Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов», внести зміни до Закону України «Про державний бюджет України» в частині затвердження відповідних видатків.

Також читайте:

Останнє оновлення на Вівторок, 14 листопада 2017, 11:37

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus