«Чисте довкілля – здорова нація», - завдяки депутату облради у школах Сумщини реалізується проект «Eco-Clean»

Однією з найбільших екологічних проблем як в Україні, так і в Сумській області на сьогодні є утилізація твердих побутових відходів та засмічування навколишнього середовища.

Неабияк питанням екології переймається депутат обласної ради Вікторія Мурич. Наразі за її ініціативи у школах міста Ромни, Липової Долини, Недригайлова та Бурині реалізується просвітницький проект «Eco-Clean», який передбачає проведення інформаційних семінарів щодо поводження з ТПВ та формування культури сортування сміття серед учнів 5-9 класів загальноосвітніх шкіл.

Наприкінці минулого року управління молоді та спорту Сумської ОДА проводило конкурс молодіжних проектів для громадських організацій. Роменська молодіжна організація «Новий світ», керівником якої є Вікторія Мурич, взяла у ньому участь та отримала одне з перших місць у рейтингу проектів-переможців.

«Основна мета проекту – сформувати у дітей розуміння того, що сортоване сміття – це вже не сміття, а сировина для переробної галузі», - зазначає обласна обраниця. 

Проект стартував навесні цього року і наразі набирає серйозних обертів. Нещодавно розпочався II етап, в рамках якого передбачено не лише проведення інформаційно-просвітницьких занять, а й придбання контейнерів для органічних відходів шкільних їдалень (термокомпостерів) та хробаків для переробки органічних відходів.

«Навесні готовим компостом діти зможуть підживлювати землю під час акцій з озеленення. Це також стане стимулом для школярів звернути увагу на навколишнє середовище», - переконана депутат обласної ради. 

Пізніше, за повідомленням Вікторії Сергіївни, у деяких школах планується встановлення контейнерів для ПЕТ-пляшок.

«Уже сьогодні необхідно допомогти підростаючому поколінню дати розуміння необхідності сортування сміття та сформувати основи екологічної культури, щоб у майбутньому уникнути тих проблем, з якими нині зіштовхуються дорослі», - наголошує вона.

Завдяки проекту, вже зараз можна спостерігати позитивні зміни у культурній свідомості школярів.

«Кришки та подекуди ПЕТ-пляшки школи вже збирають. Батарейки теж, але рідше. Тут треба допрацювати та поставити на систему, чим і займаємося. Найближчим часом в м. Дніпро планує запрацювати завод із переробки батарейок, куди їх можна буде передавати, а поки їх збираємо, щоб вони не потрапили в грунт та водойми», - повідомляє обласна обраниця.

Ми усі дуже добре знаємо, як поводитись, щоб не нанести збитку природі, і багато говоримо про її захист. Головне – реалізувати свої ідеї та втілювати їх у життя із користю для оточуючого середовища та майбутнього покоління.

Також читайте:

Останнє оновлення на Середа, 08 листопада 2017, 16:28

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus