Володимир Токар: «Сумський аеропорт потрібно відродити, і в першу чергу - для майбутнього покоління»

11 жовтня очільник обласного депутатського корпусу Володимир Токар провів робочу нараду, на якій обговорили перспективи розвитку комунального підприємства «Аеропорт Суми».

У діловій розмові взяли участь заступник голови обласної ради Тетяна Головко, депутати обласної ради Магомед Галаєв, Олександр Будник та Володимир Поцелуєв, начальник управління комунального майна обласної ради Дмитро Нагорний, перший заступник голови Сумської облдержадміністрації Олександр Марченко, голова комітету стратегічного розвитку аеропортів та міжнародних відносин Асоціації «Аеропорти України» цивільної авіації, засновник-партнер ТОВ «Авіаплан», керівник робочої групи з розробки Стратегії Євген Трескунов, віце-президент ICC Ukraine, керівник регіонального представництва Міжнародної Торгової Палати в Сумській області Володимир Демура, президент Сумської торгово-промислової палати Констянтин Макаренко та інші.

Присутнім було репрезентовано Стратегію розвитку обласного комунального підприємства «Аеропорт Суми» на 2017-2022 роки. Керівник робочої групи з розробки плану Євген Трескунов на прикладах інших регіональних аеропортів України охарактеризував усі плюси та мінуси роботи аеропорту в Сумах.

«Потенціал Сумської області свідчить про те, що попит на авіаперевезення буде. В області є вci можливості для створення стабільних транспортних потоків, як по Україні, так i за iї межами», - говорить Євген Олександрович.

Перший заступник голови ОДА Олександр Марченко запевнив присутніх, що керівництво області зацікавлене у збереженні аеропорту. У свою чергу директор цього комунального об’єкту Костянтин Єфіменко каже, що місцевий аеропорт може приймати вантажні аероплани та літаки, розраховані до 50 пасажиромісць. Однією з головних проблем теперішньої збитковості Сумського аеропорту є відсутність коштів на забезпечення належної роботи льотної смуги.

«Для того, щоб аеропорт запрацював, потрібно залучати інвесторів із-за кордону», - таку думку висловив Володимир Демура. - На території аеропорту є, де «розгулятися» інвесторам. Загальна площа земельної ділянки – близько 138 га».

Попри всі складнощі із фінансуванням, аеропорт має усі шанси на перспективну роботу, - переконані учасники наради.

Присутні також обговорили доцільність реконструкції старої будівлі аеропорту та можливість співпраці із різними організаціями. Зокрема наразі управління коммайна обласної ради розробляє меморандум про співпрацю із польською льотною школою. Це може стати першим кроком до відновлення роботи аеропорту. А, за словами голови облради, депутати робитимуть усе від них залежне для його розвитку.

«Час не стоїть на місці, не даремно ми обрали європейський шлях. Ми, а особливо наступні покоління, повинні бути забезпечені потужною інфраструктурою. Наразі перед нами стоїть завдання зробити усе можливе для того, щоб відродити аеропорт», - зауважив Володимир Токар.

Присутні на засіданні домовилися про спільну плідну роботу.

Також читайте:

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus