Бюджет участі – це безпосередній інструмент прямої демократії, покликаний активізувати населення

На цьому наголосила заступник голови обласної ради Тетяна Головко під час наради зі співробітниками виконавчого апарату щодо можливості запровадження бюджету участі у Сумській області. У заході взяв участь і перший заступник голови ОДА Олександр Марченко.
Одним із пріоритетів розвитку новостворених громад на Сумщині, вважає Тетяна Головко, має бути надання кожному жителю області можливості долучатися до процесу розподілу коштів, покликаних покращити їхні умови.
«Партиципаторне бюджетування – процес взаємодії органів місцевого самоврядування з громадськістю, направлений залучати жителів до прийняття рішень щодо розподілу частини бюджету ОТГ чи міста», - наголосив Олександр Марченко. І акцентував увагу на тому, що метою проекту є підвищення рівня відкритості влади та впровадження інноваційних механізмів залучення громадськості до розподілу коштів бюджету міста чи громади Сумщини.
Під час наради було обговорено основні етапи реалізації проекту та можливі подальші організаційні кроки. Тетяна Головко відзначила, що такі проекти надзвичайно корисні для розвитку органів місцевого самоврядування та їхньої співпраці з населенням. «Програма «Бюджет участі» дає населенню реальну можливість направити частину бюджетних коштів на реалізацію своїх ідей щодо благоустрою міста», - зазначила вона.
За результатами засідання посадовці  вирішили рекомендувати головам ОТГ і міст Сумщини впроваджувати Бюджет участі локально на місцях. Це, на їх переконання, дасть можливість населенню долучитися до розподілу частини бюджету. Також було обговорено можливість проведення інформаційно-просвітницької кампанії. У рамках якої можливі проведення семінарів, тренінгів, надання консультацій та супроводу процесу впровадження громадського бюджету.
На сьогодні проект успішно реалізується у містах Суми та Ромни, але посадовці висловили свою впевненість у тому, що найближчим часом Бюджет участі запровадять і в інших містах та новостворених ОТГ Сумщини.Також читайте:

Останнє оновлення на П'ятниця, 11 серпня 2017, 12:38

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus