Міністр юстиції Павло Петренко зустрівся з керівництвом області

У залі – аншлаг. Серед присутніх – керівники районів, голови ОТГ, нотаріуси. Тема розмови – створення сільського нотаріату на Сумщині. За словами керівника відомства щороку сотні тисяч українців стикаються з проблемою недостатності послуг нотаріусів. Жителям сіл для отримання цих послуг треба їхати до райцентру, вистояти в черзі, а інколи, якщо не повний комплект документів, – цю процедуру треба неодноразово повторювати.

Для того, аби держава комфортно надавала нотаріальні послуги кожному жителю країни, виникла ідея створити сільський нотаріат. «Сумщина стала першою областю в Україні, яка реалізовує цей проект. Вже найближчим часом вісім нотаріусів здаватимуть іспит і приступлять до роботи», - наголосив Павло Петренко.

Він попросив, аби всі громади об’єднали зусилля і працювали над тим, щоб мати в своїй ОТГ або сільській раді хоча б одного нотаріуса. «Мені особисто хочеться, щоб Сумщина стала не лише першою областю, де стартував проект сільського нотаріату, а щоб ця послуга дійшла до кожного, навіть самого віддаленого села», - додав міністр.

Голова обласної ради Володимир Токар зазначив, що Сумщина відкрита до інновацій і реформ, які впроваджуються в Україні і обласна рада, зокрема, підтримує всі починання, які направлені на добробут людей. «Для нас важливо, щоб люди, які живуть в селі, не відчували перепон при отриманні тих чи інших послуг. Ми маємо наближати їх життя до рівня міста. Цей досвід сільського нотаріату, який наразі проходить апробацію на Сумщині, треба впроваджувати в життя, бо це дуже зручно для сільського населення. Тому сільські ради та новостворені ОТГ повинні навчати і залучати до себе спеціалістів і підтримувати цей проект», - наголосив Володимир Токар.

Подякував Мінюсту за такі інновації й нардеп Олександр Сугоняко. Він зазначив, що Міністерство, забезпечивши правове питання децентралізації, робить конкретні кроки, а не займається популізмом.

За словами Міністра, будь-які реформи нічого не варті, якщо люди не відчувають позитивних змін від їх упровадження. «Сільський нотаріат» – це якраз той амбітний проект, який виводить правові сервіси в частині вчинення окремих видів нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування на якісно новий рівень, наближаючи нотаріальні послуги безпосередньо у громади.

Останнє оновлення на Понеділок, 17 липня 2017, 16:47

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus