Ukrainian English Polish


Володимир Токар: «Метою земельної реформи має бути досягнення ефективного, раціонального використання земель»

У Сумах відбувся семінар «Земельна реформа. На шляху до формування ринку землі», на якому були присутні й керівники області – голова ОДА Микола Клочко та голова обласної ради Володимир Токар.

«Відразу хочу сказати, що питання земельної реформи досить непросте. І моє завдання, як очільника області, зробити все можливе, щоб жителі Сумщини позбавилися міфів, отримали правдиву інформацію про цю реформу, і вже володіючи нею, могли приймати виважені самостійні рішення», – наголосив голова облдержадміністрації. – На семінарі зібралися експерти, науковці, провідні економісти, які розвінчуватимуть міфи перед владою районів, головами об’єднаних територіальних громад, громадськістю».

За словами Миколи Клочка, питання продажу землі обросло великою кількістю міфів, серед яких і такі, що «земля буде скуплена місцевими олігархами або іноземцями», «селяни продадуть землю за безцінь, залишаться ні з чим», «мораторій на продаж землі – гарантія суверенітету і економічного розвитку держави» тощо.

Як зазначив голова обласної ради Володимир Токар, земельна реформа сьогодні в Україні назріла. Адже по всій країні активно тривають децентралізаційні процеси, суть яких і полягає в тому, що повноваження і ресурси мають бути на місцях.

«Інтерес до земельної реформи не вщухає протягом 25 років. Втім, позитивних результатів не досягнуто й досі. Безліч законів і підзаконних актів, що регулюють земельні відносини, на жаль, часто суперечать одне одному. Однак, запроваджувати ринок земель потрібно, це треба було зробити давно», - наголосив спікер обласного парламенту.

Метою реформи, вважає голова депутатського корпусу, має бути досягнення ефективного, раціонального, соціально орієнтованого використання земель. 

У рамках семінару експерт IMF Group Ukraine Михайло Кухар розповів учасникам семінару про регулювання ринку землі та про досвід країн світу в управлінні земельними ресурсами. Він спростовував перед учасниками семінару 7 найвідоміших міфів про земельну реформу та відповідав на наболілі запитання присутніх.

Голова обласної ради Володимир Токар 16 червня підписав розпорядження про скликання 14 сесії обласної ради сьомого скликання. Пленарне засідання розпочнеться о 10 годині ранку 7 липня у приміщенні адмінбудівлі облради.

Детальніше...

Нагадуємо суб’єктам декларування про необхідність повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про зміни в майновому стані суб’єкта декларування відповідно до частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції».

З роз’ясненнями Національного агентства з питань запобігання корупції з цього питання можна ознайомитись за посиланням

Відкритий бюджет

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus