Володимир Токар: «Метою земельної реформи має бути досягнення ефективного, раціонального використання земель»

У Сумах відбувся семінар «Земельна реформа. На шляху до формування ринку землі», на якому були присутні й керівники області – голова ОДА Микола Клочко та голова обласної ради Володимир Токар.

«Відразу хочу сказати, що питання земельної реформи досить непросте. І моє завдання, як очільника області, зробити все можливе, щоб жителі Сумщини позбавилися міфів, отримали правдиву інформацію про цю реформу, і вже володіючи нею, могли приймати виважені самостійні рішення», – наголосив голова облдержадміністрації. – На семінарі зібралися експерти, науковці, провідні економісти, які розвінчуватимуть міфи перед владою районів, головами об’єднаних територіальних громад, громадськістю».

За словами Миколи Клочка, питання продажу землі обросло великою кількістю міфів, серед яких і такі, що «земля буде скуплена місцевими олігархами або іноземцями», «селяни продадуть землю за безцінь, залишаться ні з чим», «мораторій на продаж землі – гарантія суверенітету і економічного розвитку держави» тощо.

Як зазначив голова обласної ради Володимир Токар, земельна реформа сьогодні в Україні назріла. Адже по всій країні активно тривають децентралізаційні процеси, суть яких і полягає в тому, що повноваження і ресурси мають бути на місцях.

«Інтерес до земельної реформи не вщухає протягом 25 років. Втім, позитивних результатів не досягнуто й досі. Безліч законів і підзаконних актів, що регулюють земельні відносини, на жаль, часто суперечать одне одному. Однак, запроваджувати ринок земель потрібно, це треба було зробити давно», - наголосив спікер обласного парламенту.

Метою реформи, вважає голова депутатського корпусу, має бути досягнення ефективного, раціонального, соціально орієнтованого використання земель. 

У рамках семінару експерт IMF Group Ukraine Михайло Кухар розповів учасникам семінару про регулювання ринку землі та про досвід країн світу в управлінні земельними ресурсами. Він спростовував перед учасниками семінару 7 найвідоміших міфів про земельну реформу та відповідав на наболілі запитання присутніх.

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:
1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus