Бюджетна комісія погодила зміни до обласного бюджету

На засіданні постійної депутатської комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва депутати погодили низку змін до обласного бюджету.

Зокрема у частині субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам виділено 99 455 тис. грн., з яких по загальному фонду – 29 836 тис. грн.; по спеціальному – 69 619 тис. грн., на погашення заборгованості з різниці у тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифах, що затверджувались або погоджувались органами державної влади чи місцевого самоврядування.

- Разом з тим, - говорить голова постійної комісії Микола Березін, - депутати на засіданні одностайно рекомендували облдержадміністрації не лише врахувати зазначені зміни, а й надати в двотижневий термін інформацію про обсяги саме фактичних витрат на тепло, послуги з централізованого опалення, постачання гарячої й холодної води та водовідведення, кредиторську заборгованість по кожному виробнику послуг, аби вивчити її причини. Адже це теж резерв для зменшення тарифів за всі послуги, які сплачують мешканці Сумщини. Ми хочемо бачити й конкретні цифри фактичних нарахувань за послуги згідно з тарифами.

Депутати на засіданні комісії також погодили виділення субвенцій з державного бюджету місцевим 2 078,4 тис. грн. на виплату грошової компенсації для отримання житла сім’ям загиблих осіб, а також для інвалідів 1-П груп, одержаних під час безпосередньої участі в АТО, і потребують поліпшення житлових умов. А також зміни у частині субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій - 6,3 млн. грн.

У ході засідання говорили також про контроль за ефективністю використання коштів, які виділені для об’єднаних територіальних громад, та активізацію роботи в області програми “Власний дім”.

Так, в. о директора обласного комунального підприємства «Фонд інвестування об’єктів соціальної сфери та промисловості» Євген Шаповал проінформував членів комісії про стан виконання обласної цільової програми підтримки індивідуального житлового будівництва «Власний дім» на 2017-2018 роки та розповів про проблеми, з якими стикається підприємство у процесі її реалізації. Повідомив депутатів і про стан затвердження місцевими радами області цільових програм підтримки індивідуального житлового будівництва «Власний дім».

- На жаль, - зауважує голова постійної комісії Микола Бекрезін, - такі програми прийняті лише в Шосткинському, Буринському та Лебединському районах. І хоча обласною програмою на 2017 рік в загальному обсязі фінансового ресурсу передбачено за рахунок районних та інших місцевих бюджетів 11,2 млн. грн., в районних програмах зазначених районів затверджено лише 474 тис. грн., а саме: Шосткинський район – 300 тис. грн., Буринський – 111 тис. грн., Лебединський – 63 тис. гривень.

Тому депутати змушені звернути увагу облдержадміністрації на необхідності посилення роботи з виконання обласної цільової програми підтримки індивідуального житлового будівництва «Власний дім» на 2017-2018 роки та рекомендувати заслухати питання стану її виконання на засіданні колегії обласної державної адміністрації.

- Крім того, ми на комісії, - говорить Микола Березін, - порекомендували облдержадміністрації, управлінню майном обласної ради вже до 22 червня опрацювати питання виділення з обласного бюджету 500 тис. грн. обласному комунальному підприємству «Фонд інвестування об’єктів соціальної сфери та промисловості» на витрати, пов’язані з наданням та обслуговуванням пільгових кредитів індивідуальним сільським забудовникам. Ми в обласній раді чекаємо на відповідну інформацію про зроблене.

Депутати погодили й звернення дооблдержадміністрації з питання інформування постійної депутатської комісії про виконання рішення обласної ради від 07.10.2016 «Про внесення змін до рішення обласної ради сьомого скликання від 25.12.2015 «Про обласний бюджет Сумської області на 2016 рік» у частині використання коштів, які були передані об’єднаним територіальним громадам області в загальній сумі 23,4 млн. грн. на забезпечення фінансової підтримки в розрізі напрямів. Відповідь депутати чекають до 22 червня.

Серед інших питань порядку денного постійної комісії депутати розглянули й питання виконання протокольного доручення постійної комісії від 29.05.2017 в частині підготовки проекту положення про порядок розробки, затвердження та виконання цільових (комплексних) програм, програми соціально-економічного розвитку Сумської області, бюджету та контролю за їх виконанням. Микола Березін проінформував депутатів про висновок відділу правового забезпечення та кадрової роботи виконавчого апарату обласної ради щодо цього протоколу і запропонував депутатам його опрацювати та надати до 22 червня свої пропозиції голові комісії.

Також читайте:

Останнє оновлення на Четвер, 15 червня 2017, 15:19

Увага!

17 серпня о 10.00 (каб.29) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus