Володимир Токар: «Ми повинні дуже серйозно поставитися до реформи у галузі медицини»

«Та система охорони здоров’я в Україні, яка діє нині, неспроможна забезпечувати громадянам на високому рівні лікування та діагностику. Систему потрібно змінювати. У центрі її уваги мають стояти потреби кожного пацієнта», - зазначив голова обласної ради Володимир Токар на засіданні міжрегіонального форуму «Дорожня карта» реформи охорони здоров’я в Україні.

На заході були присутні заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Лінчевський, голови міст, об’єднаних територіальних громад, районних рад, політики, лікарі, експерти. Керівник депутатського корпусу привітав фахівців Сумщини та гостей з Києва, Харківської, Полтавської і Чернігівської областей. Говорячи про реформу, Володимир Токар акцентував увагу, що ми маємо створити ефективну систему охорони здоров’я не на папері, а ту, яка буде надавати доступну, високоякісну медичну допомогу на практиці. А нині, на жаль, існує багато проблем. Не вистачає основного медичного обладнання, пацієнти змушені часто приносити свої ліки, у жалюгідному стані знаходяться будівлі багатьох лікарень, існує кадровий дефіцит.

Також голова обласної ради зупинився на госпітальних округах та проблемі їх створення. Учасникам Форуму Володимир Токар побажав розробити алгоритм, аби відправити напрацювання до профільного Міністерства, Кабінету Міністрів. «Можливо, ці спільні зусилля дадуть поштовх до реального реформування медичної галузі, бо наразі лише триває напрацювання документів. Нехай спеціалісти, лікарі складуть усе в єдиний документ і дадуть роз’яснення по кожному пункту. Бо здоров’я – це найголовніше що є у людини і ми повинні дуже серйозно поставитися до реформи у галузі медицини», - зазначив керівник депутатського корпусу.

Медичну галузь області презентував начальник управління охорони здоров’я ОДА Сергій Бутенко.

Заступник міністра охорони здоров'я розповів учасникам форуму про нову систему охорони здоров’я, яку сьогодні втілює держава. За його словами, мета медичної реформи – нова система фінансування медичної галузі, нова модель стосунків «пацієнт – лікар», «лікар – лікарня», «лікар – держава», «пацієнт – держава».

У своєму виступі т.в.о. голови облдержадміністрації Олександр Марченко повідомив учасникам форуму, що за останні роки в області реалізовані важливі проекти в медичній галузі. Серед них, зокрема, створення сучасного обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, оснащення його диспетчерською.

Форум проходив у двох частинах. У першій керівники області, представники Міністерства охорони здоров’я, спеціалісти піднімали питання формування госпітальних округів, говорили про законопроекти, які змінять систему фінансування охорони здоров’я України. У другій частині мова йшла про бачення проведення системи охорони здоров’я в Сумській області, про нові права та нову відповідальність ОТГ в наданні первинної медико-санітарної допомоги шляхом планування мережі закладів ПМСД, нову платформу для аналізу закупівель ліків закладами охорони здоров’я України тощо.

Міжрегіональний форум «Дорожня карта» реформи охорони здоров’я в Україні» проводиться Сумським підрозділом Центру розвитку місцевого самоврядування за участі і підтримці Сумської облдержадміністрації та Сумської обласної ради.

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:
1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus