Микола Березін: «Тільки спільні та згуртовані дії зможуть забезпечити успіх!»

На засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва розглядалося майже 20 питань. Кожне потребувало детального вивчення і розуміння порушеної проблеми.

Так, було підтримано зміни до низки обласних програм, а також обласного бюджету, висловлено ряд зауважень. Як зазначає голова депутатської комісії Микола Березін, депутати відтепер мають намір розглядати кожну галузь на предмет ефективності використання бюджетних коштів через програмно-цільовий метод бюджетування.

- Кожна гривня повинна не лише використовуватися за відповідним напрямком, а й давати якість та ефективність, - наголошує Микола Якович і наполягає на більш тісній співпраці обласної ради й ОДА при підготовці питань на сесію, особливо бюджетних. Тільки спільні згуртовані дії зможуть забезпечити успіх!

Зазнали від депутатів критики два проекти рішень, які після обговорення було повернуто на доопрацювання. Насамперед це стосувалося проекту Обласної програми правової освіти населення на 2017-2020 роки. У запропонованому документі відсутня конкретика, стверджують депутати.

- У програмі має бути чітко прописаний механізм вивчення чинного законодавства України в першу чергу працівниками місцевих органів влади, депутатами, - говорить Микола Березін. – Часто, прикриваючись так званою «відсутністю повноважень», чиновники не виконують рішень, тим самим стають гальмом соціально-економічного розвитку області.

Ще один проект рішення було відправлено на доопрацювання і стосувався він Обласної цільової програми підтримки житлового будівництва «Власний дім» на 2017-2018 роки. На думку депутатів, тут недостатньо визначено роль управлінь та департаментів ОДА, зокрема освіти і науки, культури тощо при наданні кредитів молодим спеціалістам, людям, які хочуть жити і працювати на селі, звівши там власне житло. Відмічається, що, на жаль, отримання кредитів носить забюрократизований характер.

Дискусію викликало питання, порушене депутатом обласної ради Катериною Приходько, щодо адресної допомоги жінці, яка народила трійню, та її родині. Було вирішено запросити на наступне засідання комісії за участі представників ЗМІ керівництво Сумського району, голову сільської ради, аби спільно знайти можливості ефективної підтримки багатодітної родини.

Крім інших прийнятих на засіданні рішень депутати розглянули лист ради Сумської обласної організації ветеранів та підтримали виділення 7 тисяч гривень на проведення ювілейного пленуму з нагоди 30-річчя заснування ветеранської спілки. Народні обранці створили дві робочі групи з вивчення ефективності використання природних ресурсів та з перевірки якості харчування насамперед бюджетних закладів.

Підготовка до чергової сесії обласної ради

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus