Депутати обласної ради ратують за збереження в регіоні потужного нафтогазовидобувного комплексу

Депутати постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань промисловості, енергетики, транспорту, зв'язку, розвитку підприємництва та паливно-енергетичного комплексу на своєму засіданні 20 квітня розглянули звернення первинної профспілкової організації працівників Охтирського управління бурових робіт та депутатів Охтирської міської ради щодо ситуації, яка склалася на підприємствах НГВУ «Охтирканафтогаз» та Охтирське УБР, що входять до складу ПАТ «Укрнафта» на правах структурних одиниць.

Інформував міський голова м. Охтирка Ігор Алексєєв.

Як відомо, на бюджетоутворюючих підприємствах НГВУ «Охтирканафтогаз» та Охтирське УБР на сьогодні припинені геологорозвідувальні роботи, спорудження нових нафтових та газових свердловин, знижено обсяги робіт з видобутку нафти і газу. У результаті значна частина працівників знаходиться у «простої», ІТР-івці мають неповний робочий тиждень. Частина висококваліфікованих спеціалістів уже подалися деінде у пошуках нової роботи з гідною заробітною платою. І нафтовики, і місцева влада добре усвідомлюють, що коли вчасно не зупинити процес руйнації нафтогазовидобувної галузі на Сумщині, за бортом опиняться майже 4 тисячі працюючих, їхні родини будуть позбавлені засобів до існування. У цілому така ситуація матиме досить негативні соціально-економічні наслідки й у цілому для територіальної громади міста Охтирка, адже міський бюджет значною мірою формується за рахунок результатів виробничої діяльності підприємств нафтогазовидобувної галузі. Тільки за 2016 рік до міської скарбнички надійшло від них податку на доходи фізичних осіб 38753,12 тис. грн., земельного податку та оренди землі – 1794, 70 тис. грн., екологічного податку – 19,8 тис. грн., акцизного податку 16,7 тис. грн.

В Охтирці вже відбулися попереджувальні акції протесту, організовані первинною профспілковою організацією УБР за солідарної підтримки членів трудових колективів НГВУ «Охтирканафтогаз» та Качанівського ГПЗ. Резолюцію щодо недопущення ліквідації Охтирського управління бурових робіт та реорганізації інших структурних одиниць ПАТ «Укрнафта» без врахування інтересів територіальних громад спрямовано керівникам держави, області, м. Охтирка й району, головам Наглядової ради та правління ПАТ «Укрнафта». У разі не виконання вимог нафтовики Охтирки залишають за собою конституційне право на свободу мирних акцій на міському, обласному та державному рівнях.

Обговорюючи дане питання, депутати обласної ради висловили своє занепокоєння щодо загрози при ліквідації структурних одиниць ПАТ «Укрнафта» як однієї з опор енергетичної незалежності України масових звільнень людей. Тож прийняли одностайне рішення рекомендувати своїм колегам на найближчій сесії обласної ради ухвалити відповідне звернення до уряду. Крім того, депутати обласної ради мають намір підтримати своїх колег з Охтирки у їхніх вимогах і також звернутися до ПАТ «Укрнафта» щодо необхідності збереження НГВУ «Охтирканафтогаз», Охтирського УБР, ТОВ Футбольного клубу «Нафтовик» і монтажно-налагоджувального управління ПАТ «Укрнафта» та сприяння у нагальних питаннях соціально-економічного розвитку нафтогазовидобувних регіонів Сумської області.

Далі народні обранці перейшли до інших питань порядку денного засідання комісії. Директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Олександр Сітак проінформував про зміни до Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Сумської області на 2017-2019 роки. Зокрема пропонується збільшити обсяг фінансування за рахунок обласного бюджету на 170 тис. грн. діяльності КУ «Сумський обласний фонд підтримки підприємництва».

Депутати розглянули звернення депутата обласної ради шостого скликання Олександра Тєлєтова щодо ситуації, яка склалася в області з пасажирськими перевезеннями (Інформували начальник відділу інфраструктури облдержадміністрації Володимир Дудченко та начальник Сумської дирекції залізничних перевезень Олена Ситник). Узяли до відома рішення Київської обласної ради щодо підтримки депутатських звернень до керівників держави, депутатів обласних та місцевих рад щодо зниження ставок єдиного податку для фізичних осіб - підприємців спрощеної системи оподаткування, а також заслухали інформацію управління Укртрансбезпеки у Сумській області про проведену в 2016 році роботу з контролю за виконанням Правил користування маломірними (малими) суднами на водних об’єктах Сумської області.   

Останнє оновлення на Четвер, 20 квітня 2017, 15:32

Підготовка до чергової сесії обласної ради

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus