Депутат обласної ради стала ініціатором виставки «Люди Свободи – гаранти Незалежності»

Цей проект організовано Українським інститутом національної пам’яті. «Люди Свободи» – це 26 історій про людей, які своєю працею та боротьбою в минулому столітті зробили можливим відновлення незалежності України.

Ініціатором проведення такого заходу на Недригайлівщині виступила депутат Сумської обласної ради Вікторія Мурич. «Мені б дуже хотілося щоб цю виставку відвідали якомога більше людей, особливо молоді», - зазначила Вікторія Сергіївна.

Ці люди дуже різні – поети і політики, військові і музиканти, науковці й художники. Їх опір теж був різноманітним – хтось боровся за свободу народу, хтось за свободу творчості, думки, хтось зі зброєю в руках, а хтось — із пензлем. Кожного з них жорстоко ламали – когось у тюрмі, когось фізичними чи моральними тортурами. Але вони зуміли зберегти свободу в собі, пронести її через часи неволі. Героїв виставки 26. Останній з них віддав життя, щоб зберегти свободу України вже у ХХІ столітті.

«Не кожного дня ми згадуємо людей, які поклали своє життя за те, щоб ми могли жити у незалежній державі», - наголосив під час виступу на урочистому відкритті виставки голова райдержадміністрації Руслан Лаврик. Завдяки таким Людям, свобода стала реальністю для нас і кожен з нас отримав можливість вільно реалізувати свій потенціал. Україна відроджується, і ми повинні враховувати їхній досвід. Недригайлівщина також має багато видатних людей, які боролися за свободу і незалежність. І нам є чим гордитися: Олекса Ющенко, Михайло Осадчий, Дмитро Білоус, Іван Литвиненко та інші.

Руслан Володимирович подякував організаторам виставки за те, що долучають жителів району до патріотичних заходів.

Голова районної ради Іван Нанка зазначив, що ми повинні пам’ятати про таких людей, щоб знову не повторювати помилки історії. «Ці люди не думали про своє благополуччя, вони думали про майбутнє України,» - зазначив Іван Володимирович.

Також читайте:

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus