telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Порядок дій в екстрених ситуаціях

Життєвий шлях Петра Калнишевського – яскравий приклад служіння Вітчизні

Минулими вихідними у селі Пустовійтівка – батьківщині останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського пройшло свято козацької слави «Калнишева рада», присвячене 330-річчю від дня народження невтомного борця за українську державність.

Не дивлячись на те, що пам’ять Кошовому отаману Війська Запорізького вшановується у невеличкому селі, ця подія має всеукраїнське значення. Учасники дійства наголошували на значенні постаті Петра Калнишевського як державного і військового діяча у справі консолідації українського народу.

«Життєвий шлях Петра Калнишевського – яскравий приклад служіння Вітчизні, який надихає сучасників на боротьбу за незалежність і державний суверенітет, - наголосив заступник голови Сумської обласної ради Валерій Ісмаілов. - Він не тільки відстоював права і вольності українського козацтва, захищав кордони запорізької території, але й всіляко прагнув якнайшвидше заселити її великі безлюдні простори».

«Петра Калнишевського називають лицарем українського духу. Він – приклад для нас і гордість усієї України. Ми пишаємося такими постатями в нашій історії. Саме з таких діячів, як Петро Калнишевський, варто брати приклад, жити в мирі і вірі», - додав депутат обласної ради Борис Пересадько.

Згадували також, що Петро Калнишевський був дуже набожною людиною. На його кошти  збудовані церква Святої Трійці у селі Пустовітівка, церква Святого апостола Петра і Павла в Межигірському монастирі під Києвом, велична церква Покрови Святої Богородиці в Ромнах, Різдва Богородиці в Лохвиці, Святого Миколая в Смілі, а також храми в інших містах і селах. За його подвижництво уже в нашому столітті Церква приєднала Петра Калнишевського до лику святих.

Під час урочистостей у церкві Святої Трійці було проведено божественну Літургію та молебень, після чого учасники дійства урочистою ходою пройшли від церкви до пам’ятника Петра Калнишевського, де відбувся урочистий мітинг.

Присутні, серед яких народні депутати та депутати обласної ради, чисельні гості з інших регіонів України, вшанували хвилиною мовчання всіх захисників, які ціною власного життя виборювали і захищали незалежність України з історичних часів і донині. На знак невмирущої народної пам’яті і любові до славного сина України всі поклали квіти до підніжжя пам’ятника Петру Калнишевському.

Також в рамках свята в Пустовійтівці пройшли виставки, концерти, фестивалі, інші шоу-програми, серед яких фестиваль вуличної їжі, показові виступи вершників, козацькі забави для дітей тощо.

 

Документи облради

Go to top