telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні

24 автомобілі швидкої допомоги надійшли на Сумщину

Сьогодні, 3 лютого, на базі Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф відбулася передача ключів від 24 новеньких автомобілів швидкої допомоги «Citroen Jumper» типу В. Вони були закуплені за кошти НСЗУ в межах пакету медичних послуг «Екстрена медична допомога пацієнтам з підозрою або встановленим захворюванням на COVID-19». Загальна сума, яку було витрачено на машини, становить понад 47 млн грн.

Від імені депутатського корпусу медиків із цією подією привітав голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко.

«Користуючись нагодою, хочу подякувати медикам центру медицини катастроф. Ви на сьогоднішній день робите велику справу. На ваших плечах лежить нині весь тягар пандемії, з якою світ стикнувся у минулому році. Вітаю вас із отриманням автівок, і дякую керівнику центру екстреної медичної допомоги, який вміло розподілив ці кошти для придбання швидких. Знаю, що в автопарку Центру є ще багато старих автомобілів, але обласна влада ставить медицину в пріоритет, тому будемо намагатися нарощувати темпи придбання усього необхідного», - наголосив Віктор Федорченко.

Він побажав медикам, аби автівки якомога частіше стояли в гаражі, бо це означатиме, що жителі області здорові і не потребують невідкладної медичної допомоги.

«Таке поповнення автопарку відбулося вперше за всю історію існування екстреної медичної допомоги Сумщини, – зазначив голова облдержадміністрації Василь Хома. – Ви знаєте, що з 1 січня змінилися нормативи доїзду швидких: 10 хвилин у критичних випадках і 20 хвилин – в екстрених. Тому нові автомобілі – це, насамперед, врятовані життя людей».

Кожен транспортний засіб вартує близько 1,96 мільйона гривень. Машини обладнані дефібриляторами, пульсоксиметрами, інфузоматами, глюкометрами, стаціонарними балонами з киснем, апаратами ШВЛ тощо. Це дозволяє медикам проводити реанімаційні дії безпосередньо в кареті швидкої.

10 автомобілів із 24 залишаться в Сумах, інші поїдуть у райони області. Білопільська, Буринська, Лебединська, Путивльська, Краснопільська, Охтирська, Тростянецька підстанції екстреної медичної допомоги отримали по одному автомобілю. Шосткинська і Глухівська підстанції – по дві автівки. Конотопська – 3 машини.

Як розповів керівник Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Анатолій Александренко, заклад має намір придбати на кожну з 5 станцій екстреної медичної допомоги ще сучасніші автомобілі класу С – «VOLKSWAGEN Crafter», так звані реанімобілі, аби була можливість при необхідності доставляти тяжкохворих до обласного центру, Києва чи Харкова. А для пунктів постійного базування бригад, особливо тих, що знаходяться біля трас із пожвавленим рухом і де є висока ймовірність випадків ДТП, Центр збирається придбати 6 повноприводних машин підвищеної прохідності класу А - «VOLKSWAGEN Crafter», дооснастивши їх усім необхідним.

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Середа, 03 лютого 2021, 17:30

Увага! 29.10.2021 відбудеться 8 сесія Сумської обласної ради 8 скликання

Документи облради

До уваги!

Для проведення оціночної вартості об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області, що підлягають приватизації, запрошуємо до співпраці суб’єктів оціночної вартості майна. Звертатись за телефоном: (0542) 700-648.

Go to top