Ukrainian English Polish


«Роменщина – козацький край!»

Цей девіз став лейтмотивом свята козацької слави «Калнишева рада» з нагоди відзначення 325-ої річниці з дня народження нашого славного земляка П.І.Калнишевського, що відбулося 16 липня в с.Пустовійтівка Роменського району.

В святкуванні взяли участь голова Сумської обласної ради С.П. Салатенко, голова Сумської обласної державної адміністрації М.О. Клочко, голова Роменської  районної ради В.Я. Переваруха,  голова Роменської районної державної адміністрації В.О. Білоха, Роменський міський голова С.А. Салатун, делегації Асоціації земляцтв України з 17 областей, члени Роменського районового, Сумського крайового, Конотопського та Шаповалівського козацьких товариств «Українського козацтва», захисники України -військовослужбовці 27-ї Сумської реактивно-артилерійської бригади Збройних Сил України.

У рамках святкування відбувся комплекс заходів: Божественна літургія та молебень у Свято-Троїцькій церкві, збудованій в далекому 1773 році коштом П.І. Калнишевського і відродженій у 2006 році, урочиста хода та мітинг біля пам’ятника кошовому отаману.

Почесні гості в своїх виступах на мітингу наголосили на значенні постаті  Петра Калнишевського, як державного і військового діяча, в справі консолідації українського народу, адже його багатостраждальний 112-літній життєвий шлях є для нас яскравим прикладом служіння Вітчизні і надихає сучасників на боротьбу за незалежність і державний суверенітет.

Заступник командира 27-ої Сумської ракетно-артилерійської бригади Збройних Сил України по роботі з особовим складом підполковник Д.В. Горброзповів про страшні реалії неоголошеної війни на Сході України.  Голова Всеукраїнського благодійного фонду ім. Петра Калнишевського І.М.Рішняк вручив військовикам бойовий Штандарт та  Хрест Петра Калнишевського, а  присутні вшанували хвилиною мовчання всіх захисників, що ціною власного життя виборювали і захищали незалежність неньки-України з історичних часів і донині.

За активне громадянське служіння, організацію та сприяння проведенню реставраційних робіт пам’ятника Петру Калнишевскому Хрест Петра Калнишевського також було вручено відомому архітектору, двічі лауреату Державної премії в галузі архітектури, автору проекту реконструкції пам’ятника Бикову В.Б., голові Роменської районної державної адміністрації Білосі В.О. Подяками Фонду відзначено виконавчого директора ТОВ «Урожайна Країна» Гнелицького А.М. та приватного підприємцяГриценка М.Ф.

Архієпископ Сумсько-Охтирської єпархії Української Православної церкви Київського патріархату Мефодій провів обряд освячення реконструйованого пам’ятника та  благословив новопосвячених козаків на служіння українському народові.

Пісня «Віра» у виконанні народного артиста України Олександра Василенка створила високу ауру національно-патріотичного усвідомлення.

Під час мітингубуло урочисто передано Координаційну місію Асоціації земляцтв України від Івано-Франківського земляцтва  очільнику Сумського земляцтва, заслуженому працівникові сільського господарства України, народному депутатові Верховної Ради України ІV скликання, голові Всеукраїнського благодійного фонду імені П.І.Калнишевського І.М.Рішняку. 

На знак невмирущої народної пам’яті і любові до славного сина України керівники області, району, міста, почесні гості та всі присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятника Петру Калнишевському.

Далі на учасників свята чекали Відкритий обласний фестиваль народної творчості «Дивограй» за участю кращих колективів області, оглядова екскурсія в музеї Петра Калнишевського, виставка декоративно-вжиткового мистецтва «Мистецький дивограй», робота містечка майстрів, всеукраїнські змагання з арм-реслінгу на кубок П.Калнишевського і спортивні змагання на кубок району з футболу.

Громади Роменщини представили стилізовані народні курені, біля яких сільські аматори колоритно і цікаво презентували народну творчість. Працювали дитячі атракціони, виставка-продаж сувенірної продукції, смачними стравами вабила до себе святкова торгівля.

Вечірню програму продовжив виступ вокально-інструментального ансамблю «Контингент» з м.Лубни та чудовий концерт народної артистки України Катерини Бужинської. Завершальним акордом свята стало яскраве видовище – феєричний салют.

Народ, який знає і шанує свою історію – непереможний! Ми - нащадки славного земляка – лицаря українського духу, державотворця і козацького Гетьмана, дипломата, громадського діяча і благодійника Петра Івановича Калнишевського маємо зміцнювати нерозривність духовних і патріотичних почуттів минувшини з сучасністю.

Нагадуємо суб’єктам декларування про необхідність повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про зміни в майновому стані суб’єкта декларування відповідно до частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції».

З роз’ясненнями Національного агентства з питань запобігання корупції з цього питання можна ознайомитись за посиланням

Відкритий бюджет

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus