Ukrainian English Polish


Роменські школярі не пасуть задніх, достойно представляючи рідні школи і рідний край

Лише випускників тужливо скликав на підсумкову виховну годину останній травневий дзвоник… Решта школярів, почувши його на фінальній цього навчального року урочистій лінійці, приголомшливим «Ура!» вітала манливі й принадні літні канікули.

У перших попереду - незвідані далі, а для інших - солодкі найприємніші дні дитинства: дозвілля в пришкільних і таборах відпочинку, розваги з друзями, відпочинок на дачі чи в бабусі, мандрівки в гори чи на море.

І ніяких уроків, домашніх завдань, контрольних… принаймні до вересня. На канікулах діти здобуватимуть знання без цих атрибутів навчання, пізнаючи навколишній світ під час екскурсій, колективних ігор, сімейних походів на річку, в ліс чи інші цікаві місця. Крім того, в пришкільних таборах викладачі в ігровій формі допоможуть краще засвоїти навички практичного спілкування англійською. Такий виховний напрямок цьогорічного оздоровлення проголошений загальнодержавним.

На батьківщині Калниша, у Пустовійтівці урочистості з нагоди завершення навчального року через примхи погоди та можливість раптового дощу вирішили провести у шкільному спортзалі. На святковій лінійці вишикувалися півтори сотні вихованців, поряд - їх наставники, батьки, рідні та гості. Приємно, що вишиванка стає вже звичним атрибутом різних заходів.

Цьогоріч лише п’ять одинадцятикласників одержали атестати про повну середню освіту. Як пояснив директор навчального закладу Валентин Тарасенко, багато батьків вважають за доцільне, щоб діти після дев’яти класів продовжили навчання в коледжах чи училищах, адже потім з’являється вибір: працювати за обраною спеціальністю чи здобувати освіту за фахом у вишах відразу з третього курсу.

Побажав успіхів на життєвій дорозі, здійснення мрій і планів випускникам, цікавих канікул школярам та мирного неба всім присутнім голова районної ради Віктор Переваруха й вручив директору школи для учнів, які оздоровлюватимуться в пришкільному літньому таборі, квитки на відвідування ряду атракціонів у міському парку культури і відпочинку ім. Т.Г. Шевченка.

Почесними грамотами відзначено кращих. Найбільше вагомих здобутків у вихованців Пустовійтівської ЗОШ з інформатики та української мови і літератури. Втім і в інших напрямках вони не пасуть задніх, достойно представляючи рідну школу.

З напутнім словом до випускників звернувся сільський голова В’ячеслав Оврамець.

Керівництво ТОВ «Урожайна країна» теж докладає рук до підвищення рівня знань, діючи за принципом: кожна праця має бути належно оплачена. Традиційно на святі Останнього дзвоника його представники вручили грошові премії кращим учням. Цю місію в Пустовійтівці виконав Юрій Коваленко.

Уже звичними стали повідомлення про закриття навчального закладу чи об’єднання під одним дахом школи і дитсадка задля раціонального використання коштів. Головна причина таких непопулярних, але вимушених кроків - постійне зменшення кількості учнів і відповідно зростання вартості навчання. На цьому фоні Герасимівка стала приємним винятком: там добудовують школу, щоб створити належні умови для навчання і з комфортом розмістити вихованців. Навчальний заклад невеликий, тому й постала потреба розширити площу, але тенденція, як мовиться, вселяє оптимізм і надію на краще.

- Ще кілька заяв від батьків майбутніх першокласників - і місць не буде, - з видимим задоволенням «бідкається» директор Валерій Чепурко. - Дякую за допомогу й підтримку владі - районній і сільській, «Урожайній країні», небайдужим односельцям, у першу чергу Олексію Щербаку, котрий опікується будівництвом. Добрих слів за гарну роботу заслуговує і бригада будівельників на чолі з Сергієм Покасем.

- Можливо, коли завершимо добудову, тут забажають навчатися й мешканці Ромен, яким буде ближче й зручніше добиратися сюди, ніж у міську школу, - зазначив очільник районної ради Віктор Переваруха.

Від імені керівництва «Урожайної країни» вручив премії найстараннішим школярам Олександр Гончаренко, а голова сільської ради В’ячеслав Оврамець - м’ячі, які зроблять більш цікавим відпочинок у пришкільному таборі.

Фурор під час відзначення кращих вихованців викликали численні нагороди за перемоги на татамі маленької дзюдоїстки Каріни Канаковської.

- Усі хлопці, мабуть, заздрять, - пожартував Валерій Чепурко.

Ознаменував завершення навчання, а для дев’ятикласників і прощання зі школою та початок літніх канікул лунка мелодія останнього дзвоника.

Нагадуємо суб’єктам декларування про необхідність повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про зміни в майновому стані суб’єкта декларування відповідно до частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції».

З роз’ясненнями Національного агентства з питань запобігання корупції з цього питання можна ознайомитись за посиланням

Відкритий бюджет

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus