Актив Роменського району зустрівся з народним депутатом України Миколою Лавриком

Народний депутат України Микола Лаврик провів зустріч за участі очільників Роменського району Віктора Переварухи та Валерія Білохи з сільськими головами, депутатами районної ради, працівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, представниками засобів масової інформації та громадськості.

Микола Іванович подякував керівництву району за можливість поспілкуватися з громадою. Нардеп висловив сподівання, що відтепер подібні зустрічі будуть проходити двічі на рік. Адже це обов’язок народного депутата - систематично зустрічатися з людьми, щоб особисто бачити, як вони живуть і працюють, дізнаватися про проблеми, які постають перед ними, і допомагати у їх вирішенні шляхом підготовки необхідних законопроектів. Тільки за такої умови кожен прийнятий закон буде важливий і потрібний для людей.

У світлі активного впровадження адміністративно-територіальної реформи Микола Іванович висловив свою думку про децентралізацію влади та її вплив на розвиток сільських територій. Законом "Про добровільне об'єднання територіальних громад", розробленим урядом та прийнятим Верховною Радою 5 лютого 2015 року, передбачене кардинальне реформування системи місцевого самоврядування в Україні. Наміри влади радикальні, і вони стосуватимуться кожного українця. Зрозумілі хвилювання людей - що буде з надходженнями до місцевих бюджетів? Як їх ділити? Які будуть видатки? Що буде з комунальною власністю? Як вона буде переоформлюватися? Що буде з аграрними землями за межами населених пунктів? Чи будуть громади ними розпоряджатися? Микола Іванович розповів, що вивчав досвід подібних реформ у Польщі, країнах Балтії, де люди вже зрозуміли переваги об`єднання. Є позитивний досвід «перших ластівок» - об'єднаних територіальних громад на Тернопільщині, куди зараз надходять кошти на поліпшення інфраструктури, розв’язання соціальних проектів. Як відзначив Микола Іванович, першими бути завжди краще, їм найбільше допомагають. Тож на місцях необхідно вже зараз ухвалювати доленосні для себе рішення - об'єднуватися, не об'єднуватися, з ким, як?

Деякі сільські голови висловили побоювання, що в результаті цього процесу будуть знищені малі села, населення залишиться без роботи. Влада, на жаль, не розуміє, що для прийняття людьми цих змін не достатньо лише на них тиснути. Необхідно дати їм стимули, показати на прикладах, які вигоди вони отримають.

Далі відбулась жвава дискусія-діалог у форматі запитання – відповідь. .  Питання, що порушувалися під час зустрічі, стосувались найбільш актуальних проблем району, які можуть бути з’ясовані на рівні Верховної Ради та за безпосередньої участі народного депутата: регулювання закупівельних цін на молоко, ремонт доріг державного значення, що проходять через населені пункти, негативні наслідки пенсійної реформи, особливо підвищення пенсійного віку для жінок, виділення земельних ділянок працівникам соціальної сфери, відсутність позитивної взаємодії з нафтогазовидобувними підприємствами у розв’язанні питань на територіях сільських рад, на яких вони здійснюють свою діяльність, та створюють мешканцям серйозні проблеми – розбиті вщент дороги, підвищений рівень радіації, забрудненість питної води.

Микола Іванович наголосив, що вважає неефективним використання коштів ПАТ «Укрнафта» шляхом укладання соціальних угод, тому що в такому випадку вони до певної міри носять добровільний характер – у результаті чого кошти від цієї структури на область уже другий рік не надходять. Необхідно запровадити на законодавчому рівні відрахування в місцеві бюджети 10 відсотків рентної плати за користування надрами.

Усі запитання та звернення народний депутат записав та зазначив, що розгляне кожне з них та про результати повідомить громаду.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus